ČLÁNOK
Patria a ČSOB sa možno majetkovo spoja
24. júla 2000

Na konci minulého roka sa začalo pracovať na konzultačnom projekte, ktorý mal zistiť, aké produkty oboch spoločností sa prekrývajú a aké sa doplňujú.
– V rámci vnútornej reštrukturalizácie iniciovala belgická firma KBC revíziu produktov Československé obchodní banky (ČSOB) a Patria Finance, pričom tento projekt je už pred dokončením. Informovali o tom Hospodářské noviny (HN). ČSOB a investičná spoločnosť Patria Finance sú členmi belgickej finančnej skupiny KBC.
Podľa predsedu predstavenstva Patria Finance Zdeňka Bakalu sa začalo na konci minulého roka pracovať na konzultačnom projekte, ktorý mal zistiť, aké produkty oboch spoločností sa prekrývajú a aké sa doplňujú. Tento projekt podľa neho odhalil zhruba deväť oblastí, ktoré momentálne obe strany ďalej preskúmavajú, aby zistili, akú formu spolupráce zvoliť. Bližšie sa však Z. Bakala nevyjadril. ČSOB sa vo veci Patrie podľa HN chová rezervovane.
Tlačový hovorca ČSOB Jan Stolár prehlásil, že banka nevyvíja smerom k Patrii žiadnu aktivitu. Je však možné, že ČSOB je plne zamestnaná preberaním Investiční a poštovní banky, domnieva sa denník. ČSOB vlastní belgická finančná skupina KBC Bank. V Patrii má 55-percentný majetkový podiel Kredietbank Luxembourgeoise, ktorá taktiež patrí do skupiny KBC Bank. Podľa Bakalu sa môže stať, že v tak členitej finančnej skupine si jednotlivé dcérske spoločnosti konkurujú.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

28. 2. 2024

USD 1,081 0,005
CZK 25,352 0,020
GBP 0,855 0,001
HUF 391,950 1,750
CAD 1,469 0,004

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS