ČLÁNOK
P. Magvaši kandidátom na prezidenta VSŽ
21. septembra 1999

„Minister Magvaši však nie je jediný kandidát,“ zdôraznil Gruber, podľa ktorého sa budú v súvislosti s obsadením postu prezidenta VSŽ konať ďalšie rokovania v pondelok, utorok i v stredu ráno. Na stredu 22. septembra je plánované mimoriadne valné zhromaždenie (MVZ), na programe ktorého je i návrh na personálne zmeny vo vedení spoločnosti. Návrh na zvolanie MVZ podala práve spoločnosť Hutník, ktorá je 10-percentným akcionárom železiarní.

J. Gruber sa tiež vyjadril k postupu zástupcov Hutníka na pripravovanom zhromaždení akcionárov. „Ak príde skupina Alexandra Rezeša s návrhom rozvoja spoločnosti za podmienky, že odídu všetci súčasní zahraniční poradcovia, možno takýto návrh podporíme,“ reagoval na otázku, či budú ochotní podporiť návrhy skupiny sústredenej okolo bývalého šéfa železiarní. J. Gruber však zároveň nevylúčil, že ak bude medzinárodný tender na strategického investora zabezpečený priehľadne, sú predstavitelia Hutníka ochotní podporiť aj U. S. Steel. „Súčasný vývoj, ktorý poškodzuje VSŽ i slovenskú ekonomiku, však podporovať nemôžeme,“ dodal. Americká U.S. Steel prejavila v minulosti o kapitálový vstup do železiarní, jej prvú ponuku však slovenská vláda odmietla kvôli nízkej ponúknutej cene.

J. Gruber, ktorý sa v pondelok stretol s prezidentom republiky Rudolfom Schusterom, na tlačovej besede ďalej uviedol, že zástupcovia dozornej rady na stretnutí prezentovali svoje názory na vývoj v železiarňach. Komplexné stanovisko dozornej rady bude uverejnené o dva dni na MVZ akcionárov. Opätovne kritizoval údajnú neexistenciu strategického plánu ďalšieho rozvoja spoločnosti. „Na základe čoho chceme hovoriť o vstupe strategického investora, keď nie je vypracovaný strategický plán,“ skonštatoval.

Šéf spoločnosti Hutník, ktorý bol vo vedení spoločnosti VSŽ i počas riadenia A. Rezeša nedávno potvrdil, že sa s ním stretol pred niekoľkými týždňami v jeho vile v Španielsku. Ako povedal, témou ich rozhovoru bola „prosperita podniku“.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

17. 5. 2024

USD 1,084 0,002
CZK 24,722 0,013
GBP 0,857 0,002
HUF 387,600 1,420
CAD 1,478 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS