ČLÁNOK
OSN uskutoční so spoločnosťou 3Com celosvetový prieskum mienky
5. októbra 2000

Celosvetový prieskum mienky miliónov obyvateľov Zeme hodlá v období od 15. do 18. novembra v spolupráci s Organizáciou spojených národov uskutočniť americká spoločnosť 3Com Corporation. Uvádza sa to v tlačovej správe zverejnenej spoločnosťou 3Com.

Elektronický dotazník, ktorý obsahuje 200 otázok, má osem jazykových mutácií, aby respondenti na internete v 500 vybraných miestach planéty mohli odpovedať v jazyku, ktorý je im najbližší. Elektronický spôsob prieskumu tiež umožní, aby sa respondenti mohli zoznámiť s názormi ostatných v reálnom čase. Prieskum má zmapovať názory na náboženstvo, vieru, strach, zdravie, životnú úroveň, spánok, sny, charakterové vlastnosti, manželstvo, sex, rodinu, vzdelanie a zákony. Pri zbere a využití dát bude prísne chránené súkromie respondentov.

„Predsudky sú dôsledkom nedostatku informácií o druhých,“ povedal Giandomenico Picco, hovorca generálneho tajomníka OSN Kofiho Annana. „Prieskum spoločnosti 3Com má prispieť k odstráneniu ďalších bariér pri prechode planéty do digitálneho veku. Ide o dosiahnutie vzájomného rešpektu ku kultúrnym rozdielom medzi národmi na základe dostatočného množstva kvalitných informácií,“ dodal. Podľa Picca umožní prieskum nastaviť zrkadlo rozdielom medzi národmi, etnickými skupinami a jednotlivcami v celosvetovom meradle pri použití moderných komunikačných technológií konca dvadsiateho storočia.

Výsledky prieskumu bude analyzovať spoločnosť Harris Interactive, ktorá v oblasti výskumu trhu a verejnej mienky pôsobí vyše 40 rokov. Na projekte sa pod vedením spoločnosti 3Com budú podieľať aj spoločnosti Sun Microsystems, Akamai Technologies, Inc., Oracle Corporation, BEA Systems, Inc., Mercury Interactive, Macromedia, Eucid, Inc., a AT&T.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

24. 7. 2024

USD 1,085 0,001
CZK 25,425 0,063
GBP 0,840 0,001
HUF 393,280 2,850
CAD 1,495 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS