ČLÁNOK
Orange Slovensko v piatok spustil GPRS roaming
10. februára 2003

Spoločnosť Orange Slovensko od 7. februára umožní využívanie dátového roamingu v sieti českého operátora Eurotel Praha a v rakúskej sieti One operátora Connect Austria. Zákazníci tak budú môcť využívať služby založené na technológii vysokorýchlostných mobilných dátových prenosov GPRS aj v roamingu. Agentúru SITA o tom informoval media relations manager spoločnosti Orange Slovensko Peter Tóth.

Už v prvom polroku 2003 plánuje Orange Slovensko sprístupniť dátový roaming napríklad aj v Nemecku, Francúzsku, Švajčiarsku, Holandsku, Veľkej Británii, Belgicku, Taliansku, Portugalsku, Grécku ale aj v Maďarsku, Poľsku, Chorvátsku či v Rumunsku.

„Uvedomujeme si, že mnohí naši užívatelia potrebujú byť aj na cestách v zahraničí v kontakte so svojou e-mailovou schránkou, pristupovať do internetu či intranetu. Dátový roaming umožní, aby mohli naši zákazníci využívať dátové služby založené na technológii GPRS, napríklad svoju mobilnú kanceláriu, prakticky kdekoľvek a kedykoľvek už nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí,“ povedal v súvislosti so spustením dátového roamingu generálny riaditeľ Orangeu Slovensko Pavol Lančarič.

Konkurenčná spoločnosť EuroTel Bratislava sprístupnila pre svojich zákazníkov GPRS roaming 4. februára. Od utorka môžu klienti EuroTelu využívať GPRS roamingové služby v sieťach T-Mobile Nemecko a T-Mobile Česká republika. V najbližšom čase by mali pribudnúť aj T-Mobile Rakúsko a Eurotel Česká republika. Do konca roka 2003 plánuje EuroTel osem partnerov pre GPRS roaming pričom pôjde o operátorov z Maďarska, Poľska či USA.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

23. 2. 2024

USD 1,083 0,001
CZK 25,354 0,045
GBP 0,853 0,003
HUF 388,470 1,590
CAD 1,459 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS