ČLÁNOK
Orange očakáva rast podielu dátových služieb na tržbách
14. augusta 2002

Popredný mobilný operátor Orange stále počíta s tým, že do roku 2005 budú tržby z dátových služieb predstavovať štvrtinu jeho celkových tržieb. Informoval o tom riaditeľ spoločnosti Orange Didier Quillot. Na celkových tržbách spoločnosti Orange, v ktorej majoritu vlastní France Telecom, sa nehlasové služby podieľajú v súčasnosti mierou 8 – 14 % v závislosti od jednotlivých krajín. V priebehu troch rokov by však tento podiel mal vzrásť v priemere na 25 %.

„Sme na polceste k dosiahnutiu tohto cieľa. Druhá polovica cesty sa dosiahne vďaka multimediálnym mobilným službám,“ povedal Quillot. Multimediálne služby dosiahli svoj cieľový trh oveľa pomalšie ako sa pôvodne plánovalo, a to kvôli kombinácií technických omeškaní, redukcii investícií zo strany finančne oslabených operátorov a nedostatočnému dopytu spotrebiteľov po drahých nových telefónoch. Spoločnosť Orange zaznamenala v prvom polroku v Británii rast priemerných príjmov na užívateľa o 2,4 %, čo predstavuje priaznivý zvrat v porovnaní s dlhodobým poklesom, pričom operátor predpovedá na budúci rok obnovenie rastu spomínaného ukazovateľa vo Francúzsku.

Orange spustil na konci mája vo Francúzsku technológiu GPRS, ktorá poskytuje neobmedzený prístup na internet pri miernom fixnom poplatku. Tento krok je zameraný na to, aby si spotrebitelia zvykli na internetové služby cez mobilný telefón pred tým, ako budú od konca budúceho roku ponúkané vysokorýchlostné služby UMTS.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

13. 6. 2024

USD 1,078 0,002
CZK 24,699 0,013
GBP 0,845 0,001
HUF 396,480 1,200
CAD 1,482 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS