ČLÁNOK
OMV má veľký záujem prepojiť Schwechat a Slovnaft
18. júna 1999

V prípade, že OMV bude môcť získať podiely v slovenskom ropnom koncerne Slovnaft, prepojí rafinérie vo Schwechate a Bratislave. „Z ekonomického hľadiska má táto koncepcia veľký šarm a má zmysel pre obe spoločnosti. Veľmi radi by sme prijali Slovnaft medzi nás,“ povedal pred manažmentom OMV generálny riaditeľ koncernu Richard Schenz. Vo svojom štvrtkovom vydaní o tom informoval rakúsky denník Der Standard.
Podľa koncepcie, ktorú prezentoval generálny riaditeľ OMV, by mali byť obe rafinérie prepojené prostredníctvom piatich produktov, pričom jeden by bol dominantný. Prostredníctvom tejto v Nemecku osvedčenej koncepcie by z dvoch moderných a výkonných rafinérií vznikol celok so spracovateľskou kapacitou 15 mil. ton, pričom na rafinériu v Bratislave by pripadalo 5 mil. ton. Jediným problémom sa javí výrazne vyšší počet zamestnancov v slovenskej refinérii. OMV by musela preto dostať voľnú ruku pri redukcii pracovníkov. R. Schenz odmietol chýry, že OMV by po získaní rafinérie v Bratislave Slovnaft zatvorila. „Nie som predsa taký hlúpy, že niečo kúpim a potom to zavriem,“ uviedol pre Der Standard generálny riaditeľ OMV.
Po prijatí prospektu od poradenskej spoločnosti Solomon Smith Barney koncom júna začne OMV rokovania s vedením Slovnaftu, pričom predbežné rozhodnutie by malo byť prijaté na jeseň. Informoval o tom rakúsky denník Der Standard


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

30. 9. 2022

USD 0,975 0,004
CZK 24,549 0,138
GBP 0,883 0,012
HUF 422,180 0,250
CAD 1,340 0,011

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS