ČLÁNOK




OECD povedala, ako chce zastaviť daňové úniky
22. júla 2013

rganizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) predstavila nové plány na boj s daňovými únikmi. Zlepšiť chce najmä výmenu informácií o súkromných i právnických osobách medzi daňovými úradmi. Informovala o tom agentúra Reuters.

Návrhy zahŕňajú definíciu finančných informácií, ktoré si majú úrady jednotlivých krajín automaticky vymieňať. Medzi tieto informácie patria napríklad údaje o úrokoch, dividendách a príjmoch z predaja finančných aktív.

Podľa OECD je tiež potrebné vytvoriť právny a administratívny rámec, ktorý by zabezpečil efektívne fungovanie výmeny informácií a zabránil zneužitiu poskytnutých údajov. OECD chce tiež zabezpečiť, aby z transparentnejšieho daňového prostredia profitovali všetky krajiny.

celý článok


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

12. 12. 2025

USD 1,173 0,002
CZK 24,239 0,019
GBP 0,877 0,002
HUF 384,430 0,060
CAD 1,614 0,003

SPOLUPRÁCA




SSDS

SAF

ReFIS