ČLÁNOK
Odbory vyhlásili petíciu za vypísanie predčasných volieb
8. októbra 2003

Ďalším krokom Konfederácie odborových zväzov SR (KOZ) pri presadzovaní svojich požiadaviek je po výstražnom hodinovom štrajku vyhlásenie petičnej akcie za vypísanie predčasných parlamentných volieb. Uviedol to na utorňajšej tlačovej besede prezident KOZ Ivan Saktor. Ako ďalej povedal, uznesenie o tom schválili dve tretiny odborových zväzov zúčastnených na mimoriadnom zasadnutí snemu KOZ .

Petícia s otázkou „Ste za to, aby poslanci Národnej rady SR (NR SR) prijali ústavný zákon o skrátení tretieho volebného obdobia NR SR, tak, aby sa nové voľby do NR SR konali v júni 2004?“ začne v piatok 15. novembra. Ako Saktor ďalej dodal, KOZ očakáva, že odborárom sa podarí získať 350 tisíc platných podpisov do dvoch mesiacov od začatia celej akcie. Petíciu pritom nepovažuje za internú záležitosť konfederácie, ale za občiansku iniciatívu a očakáva, že sa k nej pridajú aj občania Slovenskej republiky nespokojní so súčasnou sociálnou situáciou.

Petícia nebola podľa slov Saktora jedinou navrhovanou možnosťou ďalšieho postupu. Medzi možnými krokmi bol aj návrh na vyhlásenie jednodňového štrajku. KOZ sa rozhodla pre petíciu na základe skúseností s reakciami vlády na štrajky. Petíciu považuje Saktor za efektívnejšiu aktivitu a verí, že po tom, čo petičnú otázku preskúmali odborníci na ústavné právo, sa celá akcia skončí úspešne. Na otázku, či si myslí, že sa podarí vyhlásiť voľby v predpokladanom termíne, odpovedal: „Všetko je možné.“


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

25. 9. 2020

USD 1,163 0,001
CZK 27,107 0,092
GBP 0,913 0,001
HUF 363,160 1,290
CAD 1,556 0,004

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS