ČLÁNOK
Ochrana pred podvodnými volaniami – Active X
3. septembra 2003

Podvodné volania postavené na báze technológie Active X sú dnes nepríjemným sprievodným javom surfovania po internete. Nenápadná implementácia prvkov Active X na rôznych www-stránkach môže viesť k stavu, kedy sa daný prvok bez vedomosti návštevníka www-stránky aktivije a presmeruje volanie cez iného poskytovateľa telekomunikačných služieb. Dôsledkom takéhoto javu môže byť zmena tarifikácie, čo v konečnom dôsledku môže viesť až k niekoľkonásobnému zvýšeniu poplatkov za uskutočnené volanie.

Spoločnosť Info consult, s.r.o. uvoľnuje ako voľne šíriteľnú aplikáciu OptimAccess Dial, ktorá umožňuje ochrániť na lokálnej stanici existujúce telefonické pripojenia. Jeho nasadenie zabraňuje neželaným zmenám nastavení a tak, zabráni prípadnému útočníkovi alebo skriptu zmeniť aktuálne nastavenia.

OptimAccess Dial

Je jednou z funkcií modulárneho ochranného systému OptimAccess, ktorý poskytuje rad ochranných a monitorovacích služieb pre lokálne stanice pracujúce na báze operačného systému Windows 9x/ME/2000/NT/XP. OptimAccess Dial chráni existujúce telefonické pripojenie a jeho nastavenia a zabráni tak prípadným neželaným javom súvisiacimi s javom nazvaným Podvody Active X.

O Info consult, s.r.o.

Spoločnosť Info Consult s.r.o. sa od svojho vzniku v roku 1996 systematicky venuje problematike ochrany dát, ochrany prístupu k osobným počítačom a zabezpečenie softvéru proti nelegálnemu šíreniu. Od svojho vzniku distribuuje na slovenskom trhu produkty spoločnosti Rainbow Technologies, Inc., popredného poskytovateľa bezpečnostných riešení pre Internet a e-commerce.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

24. 9. 2020

USD 1,165 0,005
CZK 27,015 0,050
GBP 0,912 0,007
HUF 364,450 0,560
CAD 1,560 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS