ČLÁNOK
Očakáva sa ponuka na privatizáciu Banky Slovakia
12. februára 2001

Konzorcium Českej poisťovne a slovenskej spoločnosti Hanco by malo predložiť definitívnu ponuku na privatizáciu majoritného podielu v Banke Slovakia, a.s., Banská Bystrica privatizačnému poradcovi, spoločnosti J.P. Morgan. V pondelok to pre novinárov uviedol prezident Fondu národného majetku SR (FNM) Jozef Kojda. Podľa jeho slov by mal poradca oboznámiť fond s touto ponukou v stredu. FNM, ktorý je majoritným vlastníkom banky so 60-percentným podielom na jej základnom imaní, koordinuje celý proces privatizácie tejto najmenšej slovenskej banky.

Definitívnu ponuku malo konzorcium upraviť podľa výsledkov doplňujúceho auditu, ktorý v banke vykonalo na prelome januára a februára. Podľa januárového vyjadrenia hovorcu Českej poisťovne Michala Urbana konzorcium očakáva, že zmluva o privatizácii majority v banke bude podpísaná do konca marca.

Cenu, ktorú konzorcium pôvodne za majoritu v banke ponúklo, odmietol hovorca Českej poisťovne špecifikovať. M. Urban zároveň uviedol, že Banka Slovakia predstavuje pre Českú poisťovňu zaujímavú perspektívu. „V prípade vstupu do banky je naším záujmom orientovať sa na elektronické bankovníctvo zamerané predovšetkým na retailových klientov a malých a stredných podnikateľov,“ povedal hovorca. S týmito aktivitami má skupina Českej poisťovne už skúsenosti, keďže od začiatku minulého roka vlastní českú internetovú banku s názvom eBanka, v minulosti známu ako Expandia banka. Do skupiny patria tiež penzijné fondy, lízingová spoločnosť, investičná spoločnosť a iné špecializované poisťovne.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

20. 10. 2021

USD 1,162 0,003
CZK 25,519 0,014
GBP 0,845 0,002
HUF 361,590 0,950
CAD 1,435 0,004

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS