ČLÁNOK
O vstupe investora do VSŽ by mali akcionári rozhodnúť v auguste
10. júla 2000

V súčasnosti sa pripravujú právne náležitosti na prechod majetku a zamestnancov do Steel Košice.
Spoločnosť Steel Košice, s.r.o., bola do obchodného registra zapísaná 20. júna tohto roka. Zakladateľom spoločnosti sú firmy VSŽ, a.s. a VSŽ Oceľ, a.s. V súčasnosti sa pripravujú právne náležitosti na prechod majetku a zamestnancov do Steel Košice, ktorá slúži ako prechodná firma pri vstupe U.S. Steel do VSŽ. Pre agentúru SITA to povedal hovorca VSŽ Jozef Marko.
V súvislosti so vstupom americkej oceliarskej spoločnosti do VSŽ dochádza k spomaleniu procesu prípravy tohto vstupu. „Tie sú spôsobené doťahovaním dohôd s veriteľskými bankami o vysporiadaní úverov VSŽ a so štátom pri vysporiadavaní daňových nedoplatkov,“ uviedol J. Marko. Dokončenie tejto fázy procesu a termín mimoriadneho valného zhromaždenia zatiaľ predpokladajú vo VSŽ do konca augusta tohto roka.
Počas procesu transformácie dôjde najprv k vkladu časti hmotného a nehmotného majetku VSŽ a vkladu celej spoločnosti VSŽ Oceľ do Steel Košice. VSŽ Oceľ už skoncentrovala všetky tzv. „core“ aktivity VSŽ a je pripravená na zmeny. Zároveň prejde väčšina zamestnancov VSŽ, a.s. do Steel Košice a postupne sa prevedú aj vzťahy s dodávateľmi a zákazníkmi. Počas určitého obdobia budú predaj a nákup realizovať obe spoločnosti. Transakcia by mala vyvrcholiť predajom podielu v Steel Košice investorovi a súčasnou reštrukturalizáciou dlhu VSŽ. Presné podmienky transakcie budú podliehať schváleniu aspoň dvoma tretinami akcionárov VSŽ.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

22. 5. 2024

USD 1,083 0,003
CZK 24,748 0,066
GBP 0,852 0,003
HUF 388,050 2,620
CAD 1,481 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS