ČLÁNOK
O spravovaní eurofondov sa rozhodne až po Novom roku
11. decembra 2007

O spravovaní eurofondov sa rozhodne až po Novom rokuPoslancovi za SNS Rafaelovi Rafajovi prešiel procedurálny návrh, ktorým sa presunulo hlasovanie o eurofondoch


 


O centrálnom koordinačnom orgáne pre eurofondy rozhodnú poslanci Národnej rady SR až po Novom roku. Poslancovi Rafaelovi Rafajovi (SNS) prešiel totiž procedurálny návrh, ktorým sa presunulo hlasovanie o eurofondoch na najbližšiu parlamentnú schôdzu. Rafaj predložil ešte minulý týždeň pozmeňujúci návrh k vládnemu zákonu. Požadoval, aby sa centrálnym koordinačným orgánom pre eurofondy stalo výlučne Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja SR. Vláda by podľa Rafajovho návrhu nemala mať možnosť poveriť jeho úlohami iné subjekty. Rafaj tvrdí, že takto sa zabezpečí stabilita systému. Poslanec József Bérényi (SMK) mu už v rozprave vyčítal, že ide o politický návrh, pretože rezort riadi nominant SNS Marian Janušek. Rafaj to odmietol s tým, že na ministerstve pracujú odborníci, ktorí sa môžu postarať o to, aby sa efektívne čerpali peniaze z eurofondov.


Ministerstvo by malo mať na starosti operačné programy v Národnom strategickom referenčnom rámci na roky 2007 – 2013. Vládny návrh však počíta s tým, že centrálnym koordinačným orgánom bude ministerstvo alebo ústredný orgán štátnej správy, ktorý určí vláda. Vládny kabinet by mal byť hlavným orgánom riadenia, koordinácie a kontroly čerpania peňazí z eurofondov.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

21. 6. 2024

USD 1,069 0,003
CZK 24,949 0,051
GBP 0,845 0,000
HUF 396,930 0,460
CAD 1,463 0,006

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS