ČLÁNOK
O projekte štátnej pokladnice budú na MF rokovať v piatok
28. mája 2002

Rada projektu štátnej pokladnice a vedenie rezortu financií budú v piatok rokovať o dodávke systému štátnej pokladnice. Uviedol pre agentúru SITA riaditeľ útvaru pokladnice ministerstva financií Daniel Ferjanček. Minister financií František Hajnovič zvolal rokovanie s poradným orgánom pre otázky realizácie projektu po tom, ako parlament schválil prezidentom vetovaný zákon o štátnej pokladnici. Predmetom rokovania by mali byť štyri alternatívy implementácie projektu štátnej pokladnice, ktoré má Ministerstvo financií SR (MF) pripravené. Najrýchlejšie by bolo vybrať víťaza priamym zadaním, nevylučuje sa však ani to že MF vyhlási novú súťaž.

Minister financií zrušil tender na dodávku systému štátnej pokladnice 1. mája po tom, ako Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) vyhovel už štvrtýkrát námietke spoločnosti Siemens Bussiness Services (SBS) proti rozhodnutiu výberovej komisie pri MF. Tá totiž ponuku SBS pri poslednom hodnotení vyradila z tendra, lebo podľa názoru komisie obsahovala bankovú zábezpeku, ktorá sa nedala predĺžiť. Podľa SBS však poskytnutá záruka, ktorú v októbri 2001 preskúmal aj ÚVO, spĺňa všetky požiadavky stanovené obstarávateľom. Nová výberová komisia tak po vylúčení ponuky SBS a vyhodnocovala len ponuku spoločnosti Hewlett Packard (HP), ktorú pri všetkých štyroch hodnoteniach v tendri vyhlásili za najlepšiu.

SBS naposledy namietal aj proti tomu, že vylúčenie jeho ponuky z tendra bolo nezákonné, keďže ju vylúčila novozriadená komisia, ktorú zriadil minister financií 11. marca. Podľa predstaviteľov SBS bol tento krok v rozpore so zákonom o verejnom obstarávaní.

Projekt štátnej pokladnice s hodnotou viac ako 1 mld. Sk sa financuje prostredníctvom programu Phare v objeme 160 mil. Sk a zo zdrojov štátneho rozpočtu. Ten vyčlenil na tento účel v minulom roku 470 mil. Sk. Štátna pokladnica bude orgánom štátnej správy, ktorá bude zriadená ako rozpočtová organizácia v rezorte MF k 1. júlu 2002, pričom zavádzanie projektu do praxe by malo trvať približne 14 mesiacov.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

18. 6. 2024

USD 1,072 0,000
CZK 24,767 0,068
GBP 0,845 0,000
HUF 395,130 1,120
CAD 1,473 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS