ČLÁNOK
O prepojení s ST rokujú štyria alternatívni operátori
13. februára 2003

Slovenské telekomunikácie, a.s. (ST) rokujú o prepojení sietí so štyrmi operátormi, pričom o začatie rokovaní doteraz požiadalo spolu deväť firiem. „Kapacity ST na rokovania sú obmedzené, keďže máme len dva vyjednávacie tímy,“ povedal nový prezident ST Miroslav Majoroš.

Zástupcovia ST informovali aj o pokračujúcom technickom teste technológie ADSL, pričom test už ukončili spoločnosti GTS a Nextra. Spoločnosť Slovanet práve vysokorýchlostný prístup pre prenos dát v sieti internetu prostredníctvom ADSL testuje a na test sa pripravuje spoločnosť eTel. Obchodné podmienky pre poskytovanie tejto služby by mali ST predložiť 30 dní pred jej komerčným spustením.

Prezident ST v stredu na stretnutí s novinármi potvrdil záujem ST predať odštepný závod Rádiokomunikácie, ďalší postup pri ich predaji však podľa neho závisí od dohody akcionárov, keďže záujem o ne prejavil štát ako jeden z nich. Od dohody majiteľov akcií bude podľa Majoroša závisieť aj pred časom avizované možné prehodnotenie výšky investícií majoritným akcionárom, spoločnosťou Deutsche Telekom, ktoré je zakotvené v kúpnej zmluve. Majoroš okrem toho v reakcii na otázku o vylúčil možný predaj 51-percentného podielu ST v mobilnom operátorovi EuroTel Bratislava slovami „je to pre nás strategická záležitosť.“

Balík 51 % akcií ST vlastní nemecký Deutsche Telekom. Ďalšími akcionármi ST sú Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií SR, ktoré spravuje 34 % akcií a Fond národného majetku SR s 15-percentným podielom.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

29. 9. 2020

USD 1,170 0,003
CZK 27,148 0,015
GBP 0,910 0,005
HUF 365,700 1,580
CAD 1,566 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS