ČLÁNOK
O predaji akcií SLKB sa rozhodne 25. februára
18. februára 2002

O víťazovi tendra na predaj akcií Slovenských lodeníc Komárno, a.s., Bratislava (SLKB) a SLK Stroje a Mechanizmy, a.s. Komárno (SLK SAM) rozhodne Prezídium Fondu národného majetku SR (FNM) až v pondelok 25. februára. „Dovtedy je potrebné pripraviť nové texty zmlúv, v ktorých budú zahrnuté podmienky vyplývajúce z podnikateľských zámerov jednotlivých záujemcov,“ povedala po piatkovom rokovaní Prezídia FNM hovorkyňa FNM Tatjana Lesajová.

Nové texty zmlúv musia záujemcovia najprv odsúhlasiť. „Tým sa zabezpečí, aby víťazná firma splnila podnikateľský zámer, ktorý si sama stanovila,“ povedala T. Lesajová. Podľa nej je odsúhlasenie a podpísanie zmlúv záujemcami potrebné pre prípad nesplnenia zakotvených podmienok, pretože to by bolo dôvodom odstúpenia od zmluvy. Záujemcovia o akcie SLKB by mali ešte predložiť aj nové bankové záruky na úhradu úveru so štátnou zárukou, ktoré by mali byť platné až do 1. augusta tohto roka.

Vo firmách SLKB a SLK SAM predáva fond prostredníctvom svojej dcérskej akciovej spoločnosti Dlhopis, o.c.p. stopercentné podiely. Fond do stanoveného termínu dostal na kúpu akcií päť ponúk. Svoj záujem prezentovala ruská spoločnosť OMZ – Obedinenyje mašinostroiteľnyje zavody a konzorcium Penty a holandskej investičnej spoločnosti Oost Europa Participaties (OEP) BV. V tendri by mali byť aj Loděnice Mělník a maďarská firma Equinox. Podľa informácií zverejnených spoločnosťou Penta Group výberová komisia odporučila ako víťaza tendra práve Equinox.

SLKB vznikli ako vnučka FNM v záujme záchrany komárňanských lodeníc. SLKB, teda „nové“ lodenice rozbehli výrobu v marci minulého roka. Na „staré“ komárňanské lodenice SLK vyhlásil Krajský súd v Bratislave 30. marca 2001 konkurz. Základné imanie SLKB je 1 mil. Sk.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

14. 6. 2024

USD 1,069 0,010
CZK 24,736 0,037
GBP 0,842 0,003
HUF 398,000 1,520
CAD 1,470 0,012

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS