ČLÁNOK
O Poštovú banku sa dodatočne uchádzal ďalší investor
24. júna 2002

O kúpu majoritného podielu v Poštovej banke, a.s. (PB) sa dodatočne uchádzal ďalší investor. Ako pre agentúru SITA povedal hovorca Slovenskej konsolidačnej (SKo) Patrik Golský, investor sa neformálne zaujímal o zapojenie do tendra, privatizačný poradca, ktorým je KPMG, však vzhľadom na pokročilé štádium tendra takýto krok neodporučil.

V tendri na poslednú štátom vlastnenú banku tak zostali tri subjekty. Česká pojišťovna ukončila v piatok základnú časť due diligence v banke. ING Bank a Tatra banka vykonali hĺbkový audit v predchádzajúcich týždňoch. Ako Golský dodal, od budúceho týždňa bude mať každý z investorov dva dni na to, aby si v data roome doplnil údaje o banke. Termínom na predloženie záväzných ponúk by mal byť 11. júl. Podľa Golského doterajší priebeh tendra naznačuje, že tento termín by mal byť dodržaný.

SKo vyhlásila medzinárodný tender na privatizáciu 55-percentného podielu v PB v decembri minulého roku. S Istrokapitálom, ktorý je viac ako tretinovým akcionárom banky, pritom podpísala informačné memorandum o spoločnom postupe pri predaji akcií banky. Predbežné ponuky na kúpu banky v riadnom termíne podali traja záujemcovia – Tatra banka, Kulczyk Holding a J&T Finance Group. Kulczyk však neskôr z tendra odstúpil napriek tomu, že získal povolenie na vykonanie auditu. Spoločnosť J&T od centrálnej banky súhlas s vykonaním due diligence nedostala. Na kúpu majoritného podielu v PB podali dodatočne nezávislé ponuky aj ING Bank N.V. a Česká pojišťovna. O víťazovi tendra bude rozhodovať ministerstvo financií, ktoré je 100-percentným akcionárom SKo.

Budúci utorok by mali akcionári banky odsúhlasiť návrh na zníženie základného imania o sumu minuloročnej straty na úrovni 620,6 mil. Sk. Hodnota základného imania by tak mala klesnúť na 1,649 mld. Sk. Súčasťou programu valného zhromaždenia budú aj personálne zmeny v orgánoch tohto bankového domu.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

13. 6. 2024

USD 1,078 0,002
CZK 24,699 0,013
GBP 0,845 0,001
HUF 396,480 1,200
CAD 1,482 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS