ČLÁNOK
O navyšovaní ZI sa na valnom zhromaždení PB nerozhodlo
27. apríla 2000

Akcionári však odhlasovali zvolanie mimoriadneho valného zhromaždenia po prijatí záverečného výroku audítora k účtovnej uzávierke PB za rok 1999. Zástancami tohto postupu boli hlavne zástupcovia štátu v banke, teda Ministerstvo dopravy pôšt a telekomunikácii SR (MDPT), Slovenské telekomunikácie, a.s., (ST) Bratislava a Slovenská pošta, a.s., Banská Bystrica. Tlačovú agentúru SITA o tom informoval vedúci úradu MDPT Peter Klučka.
„Všetci títo akcionári naďalej deklarujú ochotu podieľať sa na navyšovaní základného imania banky, zodpovedajúcemu ich majetkovému podielu. Postup sme prekonzultovali s Národnou bankou Slovenska (NBS) a je v súlade s prebiehajúcim postupom procesu výberu strategického partnera pre ST,“ uviedol. Postup štátnych inštitúcii v PB podľa neho zohľadňuje aj možnosti štátu zachovať si vplyv v PB s ohľadom na jej budúcu možnú spoluprácu so zahraničným investorom.
Vedenie Poštovej banky nedávno uviedlo, že imanie by sa malo navýšiť o 1 mld. Sk, denník SME však s odvolaním sa na informácie vedúceho úradu MDPT uviedol, že imanie by sa mohlo zvyšovať až o 3 mld. Sk. Slovenské telekomunikácie, ovládajúce približne 38 % základného imania Poštovej banky, pritom nedávno avizovali, že sa tohto zvyšovania nezúčastnia, ak v banke bude pretrvávať neprehľadná vlastnícka štruktúra. Podľa medializovaných informácií majú ST údajne záujem predať svoj podiel v banke Slovenskej pošte.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

18. 9. 2020

USD 1,183 0,004
CZK 26,727 0,020
GBP 0,913 0,002
HUF 360,780 0,380
CAD 1,560 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS