ČLÁNOK
Nový aukčný výbor MF by mal zefektívniť emisie ŠPP a ŠD
5. marca 2001

V súvislosti so snahou Ministerstva financií SR (MF SR) zlepšiť činnosť pri emitovaní štátnych pokladničných poukážok (ŠPP) a štátnych dlhopisov (ŠD) zriadil rezort aukčný výbor pre otázky riadenia dlhu a hotovosti štátu. Jeho predsedom sa stal štátny tajomník MF SR Vladimil Podstránský. Okrem zástupcov rezortu financií v ňom bude mať svojho reprezentanta aj Národná banka Slovenska. Na tlačovej besede o tom informovala ministerka financií SR Brigita Schmögnerová.

Predmetom činnosti výboru bude najmä posudzovanie harmonogramu emisií ŠPP a ŠD, odporúčanie emisných podmienok pre tieto štátne cenné papiere a posudzovanie navrhnutých objemov ich emisií. Doteraz tieto činnosti vykonávala sekcia štátneho záverečného účtu a účtovníctva MF SR, osobitne odbor riadenia štátneho dlhu.

Najdôležitejší krok v tejto oblasti však rezort financií podľa ministerky ešte len čaká. „Bude súvisieť s prijatím nového zákona o štátnom dlhu a o štátnych garanciách, súčasťou ktorého bude aj legislatívna úprava týkajúca sa zriadenia agentúry na riadenie dlhu a hotovosti, “ povedala ministerka. Jej založenie a rozbehnutie činnosti ministerka predpokladá do konca tohto kalendárneho roka.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

28. 5. 2024

USD 1,088 0,004
CZK 24,655 0,078
GBP 0,851 0,000
HUF 382,780 1,920
CAD 1,482 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS