ČLÁNOK
Nová vláda bude fungovať na piatich princípoch
15. mája 2023

Vláda Ľudovíta Ódora bude fungovať na piatich princípoch – pokoj, odbornosť, budúcnosť, spájanie a služba krajine. Ódor to uviedol na dnešnej tlačovej besede. Vysvetlil, že prvým princípom je pokoj, pretože ľudia na Slovensku, ale aj po celom svete, si za posledné roky zažili veľa kríz, neistoty a obáv. Hádky a nestabilita na politickej scéne situáciu len podľa neho zhoršili. „Našou ambíciou je priniesť pokoj, stabilitu, toleranciu a v neposlednom rade kultivovanú diskusiu,“ vyhlásil nový premiér.

Druhým princípom je odbornosť, a aj napriek tomu, že nie sú politici, majú podľa Ódora silnú ambíciu posunúť krajinu dopredu. „Zázraky síce nespravíme, no zabezpečíme riadny chod štátu do volieb,“ dodal Ódor s tým, že sa budú sústrediť aj na budúcnosť. „Budeme viac než len svietiť a kúriť. Našou prioritou bude okrem riešení aktuálnych problémov aj dôraz na budúcnosť a konkurencieschopnosť Slovenska. Nemôžeme ignorovať trendy, ktoré určujú život v 21. storočí,“ vysvetlil tretí princíp predseda vlády.

„Štvrtým princípom je spájanie. Uznávame rôzne hodnoty a túto rôznorodosť budeme rešpektovať. Budeme prinášať témy, ktoré nás spájajú, kde máme všetci spoločný záujem,“ uviedol Ódor s tým, že posledným princípom je služba krajine. Premiér vyhlásil, že chcú zabezpečiť kontinuitu ako na začiatku, tak aj na konci ich mandátu. „Chceme viesť konštruktívny dialóg s politickými stranami aj pred koncom volebného obdobia, aby vedeli do čoho idú a nedávali do programového vyhlásenia nereálne veci,“ uzavrel predseda vlády.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

17. 5. 2024

USD 1,084 0,002
CZK 24,722 0,013
GBP 0,857 0,002
HUF 387,600 1,420
CAD 1,478 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS