ČLÁNOK
Nová služba online SAP má šetriť investičné náklady podnikov
26. apríla 2001

Zníženie investičných nákladov podnikov je hlavným prínosom služby onlineSAP.sk, ktorú predstavila spoločnosť Itelligence, s.r.o. Na projekte participujú viacerí významní poskytovatelia IT produktov ako napríklad SAP, Microsoft, Nextra a Compaq.

OnlineSAP má podľa konateľa spoločnosti Itelligence Juraja Stana poskytnúť softvér ako službu, teda nahradiť doterajšie používanie softvéru ako produktu. Je určený hlavne zákazníkom, používajúcim v súčasnosti podnikový informačný systém SAP. Ako informoval J. Stano, onlineSAP má priniesť značnú úsporu investičných nákladov spoločnosti, keďže všetky potrebné softvérové produkty budú poskytované prostredníctvom sieťového pripojenia.

Podľa vyjadrenia aliančného manažéra spoločnosti Compaq Rolanda Takácsa systém prináša zároveň neustálu aktualizáciu používaného softvéru bez akéhokoľvek zásahu používateľa, nutnosti nákupu nových programov alebo hardvéru. Pripojenie podnikového informačného systému na internet má byť prínosom pri používaní elektronického obchodu.

Spoločnosť Itelligence patrí k významným odborníkom a poskytovateľom služieb e-business. Zamestnáva 1 500 zamestnancov, z ktorých 45 pôsobia ako poradcovia na Slovensku a v Českej republike. Na Slovensku sú zákazníkmi spoločnosti ako poskytovateľa systému SAP napríklad Aventis – Hoechst Biotika Martin a Slovak International Tabak Bratislava.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

24. 9. 2020

USD 1,165 0,005
CZK 27,015 0,050
GBP 0,912 0,007
HUF 364,450 0,560
CAD 1,560 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS