ČLÁNOK
Nokia už začala s dodávkami technológií GPRS pre Globtel
2. apríla 2001

Fínska spoločnosť Nokia už začala s dodávkami technológie GPRS (general packet radio services) na Slovensko. Zmluvu na túto dodávku podpísala vo štvrtok so slovenským mobilným operátorom, spoločnosťou Globtel a.s. Globtel sa uvedením riešenia Nokia GPRS stal prvým mobilným operátorom na Slovensku, ktorý poskytne spotrebiteľovi kompletný balík služieb siete GPRS. Tým umožní užívateľom mobilných telefónov permanentné pripojenie na internet oveľa rýchlejšie, ako je to v možné v súčasnosti. Systém GPRS je tak odrazovým mostíkom k používaniu mobilných sietí tretej generácie.

Uvádza sa to v správe, ktorú agentúre SITA poskytol manažér pre vzťahy s verejnosťou spoločnosti Nokia na Slovensku Peter Fecko.

„Partnerstvo so spoločnosťou Globtel posilňuje našu pozíciu na trhoch strednej a východnej Európy a upevňuje pozíciu spoločnosti Nokia ako svetového lídra v oblasti technológie GPRS,“ povedal obchodný manažér pre Nokia Networks na Slovensku Antii Jarvinen. „Nokia dodala riešenie GPRS, ktoré podporuje najnovšie komerčné štandardy, vysokú efektívnosť siete a medzinárodný roaming,“ dodal A. Jarvinen.

Riešenie Nokia GPRS zahŕňa základnú GPRS sieť vrátane poradenstva pre jednotlivé aplikácie a prieskum systémovej integrácie za účelom rýchlej integrácie siete GPRS do existujúcej ponuky služieb a platobného systému. Spoločnosť Nokia doteraz zaviedla viac ako 50 GPRS sietí pre vedúcich operátorov v Európe, USA, Ázii a Číne a stala sa tak najväčším dodávateľom technológie GPRS. Viac ako dvadsať GPRS sietí poskytovaných spoločnosťou Nokia, ktoré predstavujú takmer polovicu z celkového počtu GPRS sietí, oznámili, že ponúkajú komerčné GPRS služby.

Globtel je jeden z dvoch mobilných operátorov na Slovensku. Jeho 64-percentným vlastníkom je francúzska spoločnosť France Telecom. Zvyšné akcie vlastnia slovenské, štátom kontrolované energetické spoločnosti, ktoré v blízkej budúcnosti plánujú svoj podiel predať. Konkurentom Globtelu na slovenskom trhu je spoločnosť EuroTel Bratislava, a.s.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

30. 11. 2021

USD 1,136 0,009
CZK 25,526 0,145
GBP 0,852 0,006
HUF 365,680 2,900
CAD 1,452 0,016

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS