ČLÁNOK
Nemcscis nespochybňuje začatý proces privatizácie SE
30. januára 2003

Minister hospodárstva SR Robert Nemcsics považuje spochybňovanie spusteného procesu privatizácie Slovenských elektrární, a.s. (SE) za nekorektné voči investorom, ktorí už predložili predbežné ponuky. Nemcsics tak v stredu reagoval na medializované vyjadrenia generálneho riaditeľa SE Vincenta Pillára o tom, že privatizácia elektrární nie je dobre pripravená a rozbehnutá.

Pillár, ktorý odchádza do dôchodku z postu generálneho riaditeľa k 31. januáru tohto roka a je poradcom ministra pre privatizáciu SE, navrhuje, aby SR a ČR koordinovali svoj postup pri privatizácii svojich dominantných výrobcov elektrickej energie. Nemcsics nechcel konkretizovať prípadné iniciatívy v rozvíjaní filozofie Pillára.

„Nechcem to komentovať. Neviem prečo Pillár zmenil názor alebo ho nepublikoval skôr. Budeme o tom ešte diskutovať,“ dodal Nemcsics a podotkol, že šéf SE bol v procese, keď sa kreovala privatizácia.

Minister hospodárstva SR Robert Nemcsics vymenoval koncom minulého týždňa novú riadiacu komisiu pre prípravu privatizácie SE. Predsedníčkou 10-člennej komisie sa stala štátna tajomníčka ministerstva hospodárstva Eva Šimková. Štát vypísal tender na predaj minoritného podielu v SE 1. augusta. Predbežné ponuky na kúpu 49-percentného podielu v SE podalo spolu osem subjektov, pričom ide o európskych strategických investorov. Väčšina z ôsmich strategických investorov podala predbežné ponuky na kúpu 49-percentného podielu už reštrukturalizovaných dcérskych spoločností SE.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

24. 5. 2024

USD 1,084 0,001
CZK 24,736 0,002
GBP 0,852 0,001
HUF 385,180 1,900
CAD 1,487 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS