ČLÁNOK
NDS chystá tender na diaľničné známky za 35 mil. eur
27. novembra 2013

Národná diaľničná spoločnosť, a.s. (NDS) pripravuje tender na poskytovanie komplexnej služby výberu, evidencie a kontroly úhrady diaľničných známok za užívanie vymedzených úsekov ciest v SR. Predpokladaná cena zákazky má byť 35 mil. eur, oznámila predbežne NDS v piatkovom Vestníku verejného obstarávania.

  K základných cieľom uvedenej služby bude patriť zabezpečenie maximálneho možného príjmu z elektronického výberu diaľničných známok, ako aj efektívna kontrola ich úhrady a účinné vymáhanie. Ďalšími cieľmi podľa diaľničiarov bude zvýšenie komfortu obsluhy a poskytovania výhod zákazníkom a tiež včasná a úplná úhrada diaľničných známok na účet verejného obstarávateľa.

„Poskytovateľ služby bude zodpovedný za návrh, vybudovanie, financovanie a prevádzku/údržbu služby počas trvania zmluvného vzťahu,“ informovala NDS v predbežnom oznámení o príprave tendra. Počas tohto obdobia bude poskytovateľ služby vlastníkom všetkých relevantných komponentov potrebných na jej poskytovanie, okrem tých, ktoré môže zo zákona vlastniť len vlastník príslušnej pozemnej komunikácie alebo tých, o ktorých to bude uvedené v súťažných podkladoch. „Súčasťou poskytovania služby bude okrem iného aj informačná kampaň pred zavedením služby, ako napríklad prevádzkovanie internetovej stránky, call centra či vydávanie informačných materiálov pre platiteľov časového poplatku,“ dodala NDS. Podrobné vymedzenie predmetu zákazky bude uvedené v súťažných podkladoch.

Na používanie elektronických diaľničných známok spolu so súčasnými papierovými nálepkami sa môžu motoristi pripraviť od začiatku roka 2015. O návrhu zákona o diaľničnej známke, ktorý zavedie elektronizáciu systému predaja diaľničných nálepiek za užívanie vymedzených úsekov diaľnic a rýchlostných ciest motorovými vozidlami do 3,5 tony, bude parlament rokovať v druhom čítaní na najbližšej schôdzi. Cieľom je postupné nahradenie nálepiek v papierovej forme, ktoré sa na Slovensku využívajú od roku 1996, elektronickou podobou.

Národná diaľničná spoločnosť, a.s. vznikla 1. februára 2005 na základe zákona. Jej 100-percentným vlastníkom je štát, v mene ktorého koná Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR. Spoločnosť eviduje základné imanie takmer 3,145 mld. eur. K hlavným činnostiam spoločnosti patrí prevádzka, opravy, údržba a výstavba diaľnic a rýchlostných ciest.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

19. 7. 2024

USD 1,089 0,004
CZK 25,261 0,003
GBP 0,843 0,001
HUF 390,900 1,170
CAD 1,494 0,002

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS