ČLÁNOK
NBS už posudzuje všetkých štyroch dodatočných záujemcov o Banku Slovakia
7. júna 2002

Národná banka Slovenska (NBS) už eviduje a posudzuje všetky štyri dodatočné žiadosti o poskytnutie povolenia na vykonanie due diligence v Banke Slovakia, a.s. (BS). Potvrdil to vedúci tlačového oddelenia NBS Ivan Paška. Fond národného majetku SR, ktorý je majoritným vlastníkom BS, odoslal poslednú žiadosť o posúdenie Banke Slovakia minulý týždeň, a tá dokumenty následne poslala centrálnej banke.

Podľa zdrojov agentúry SITA medzi štyrmi uchádzačmi o BS, ktorí v predĺženom tendri prejavili záujem o banku, figurujú dvaja zahraniční a dvaja domáci investori. Predloženie nezáväznej ponuky v dodatočnom termíne už potvrdila Slavia Capital (SC) v konzorciu s Doprastavom. Na druhej domácej ponuke by rovnako mali participovať dva subjekty. Medzi potenciálnych zahraničných investorov patrí jeden bankový subjekt a ďalšia finančná inštitúcia.

Štát sa pokúša sprivatizovať 60,07 % akcií BS už tretí raz. V treťom kole sa v riadnom termíne do tendra prihlásilo šesť záujemcov, ktorými boli Meinl Bank, J&T Finance Group, J&T Bank, SC v konzorciu s investičnou bankou Euram, Poštová banka a americká investičná skupina, ktorou údajne mala byť Winged Keel Group. NBS však umožnila vykonať due diligence iba Meinl Bank. Voči negatívnym rozhodnutiam centrálnej banky s výnimkou rozhodnutia voči SC podala BS rozklad, NBS k nim ale zatiaľ nezaujala žiadne stanovisko. Fond národného majetku SR v záujme zvýšenia konkurencie v tendri predĺžil jeho tretie kolo a v predĺženom termíne prijal ďalšie štyri ponuky.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

21. 6. 2024

USD 1,069 0,003
CZK 24,949 0,051
GBP 0,845 0,000
HUF 396,930 0,460
CAD 1,463 0,006

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS