ČLÁNOK
NBS počíta aj s alternatívou oddelenej privatizácie ČSOB
22. apríla 1999

Pre tlačovú agentúru SITA to dnes uviedla ministerka financií Brigita Schmögnerová a dodala, že problematika Slovenskej inkasnej jednotky (SIJ) by nemala zamedziť spoločnému postupu.
Vláda SR sa podľa nej pri privatizácii ČSOB bude riadiť konkrétnymi zásadami. „Nebudeme akceptovať celú výšku záväzku SIJ, ktorú vyčíslila ČSOB. Taktiež nebudeme akceptovať požiadavku okamžitého vyrovnania tohto záväzku,“ vyhlásila ministerka. Slovensko sa je podľa jej slov ochotné dohodnúť, že časť výnosov z predaja ČSOB sa použije na úhradu časti záväzku SIJ. Zásadné rozhodnutie v privatizácii ČSOB urobí podľa ministerky Schmögnerovej česká vláda v pondelok.
Spoločný postup s českou stranou pri privatizácii ČSOB je cieľom aj Národnej banky Slovenska (NBS). Slovenská centrálna banka však počíta aj s alternatívou oddelenej privatizácie akcionárskych podielov v ČSOB. Predaj podielu NBS v ČSOB by sa mal podľa guvernéra centrálnej banky Vladimíra Masára zrealizovať v približne rovnakom časovom horizonte a za približne rovnakých podmienok ako predaj podielov českých akcionárov. „Stretli sme sa s investormi, ktorí rokujú s českými akcionármi. Dúfam však, že nájdeme spolu s českou stranou kompromisné riešenie. Ak sa dohodneme, privatizácia ČSOB sa uzatvorí v najbližších týždňoch,“ dodal guvernér Masár.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

27. 9. 2023

USD 1,054 0,007
CZK 24,470 0,059
GBP 0,868 0,002
HUF 390,850 1,970
CAD 1,426 0,006

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS