ČLÁNOK
Navyšovanie ZI v Poľnobanke pravdepodobne v dvoch fázach
8. februára 2000

Na prvej z nich sa zrejme zúčastní Slovenská poisťovňa (SP), a.s., ktorá je akcionárom s najvyšším podielom v banke. Podľa riaditeľa odboru bankovníctva a poisťovníctva Ministerstva financií SR Františka Palka je cieľom SP zvýšenie majetkového podielu v banke za účelom vyššieho výnosu z predaja akcií Poľnobanky.
Druhá fáza navyšovania základného imania by mala byť úplne v réžii strategického investora. Ako F. Palko v pondelok uviedol, proces prípravy navýšenia základného imania v Poľnobanke plne korešponduje s celkovým priebehom privatizácie a reštrukturalizácie tejto bankovej inštitúcie.
S cieľom zvýšiť základné imanie Poľnobanky požiadala minulý týždeň SP o zvolanie mimoriadneho valného zhromaždenia (MVZ) v banke. MVZ by sa malo uskutočniť v priebehu marca. Predstavitelia SP zároveň uviedli, že nebudú vzhľadom na dôvernosť obchodných rokovaní poskytovať informácie o priebehu tendra na výber záujemcu o odkúpenie 32,76-percentného podielu SP v Poľnobanke. Medzinárodný tender vypísala spoločnosť PriceWaterhouseCoopers (PWC), ktorá je poradcom pre odpredaj podielu SP v Poľnobanke.
Podľa neoficiálnych informácií záujem o kúpu skoro 33-percentného podielu prejavili traja doterajší akcionári Poľnobanky – talianske finančné skupiny UniCredito a Finest a Európska banka pre obnovu a rozvoj. K prevodu akcií Poľnobanky z portfólia Slovenskej poisťovne by malo dôjsť do konca tohto mesiaca.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

19. 4. 2024

USD 1,065 0,003
CZK 25,267 0,013
GBP 0,856 0,000
HUF 395,300 1,370
CAD 1,467 0,002

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS