ČLÁNOK
Návrh zákona o spotrebnej dani z minerálnych olejoch stiahnutý
6. decembra 2000

Kabinet stiahol z rokovania návrh zákona o spotrebnej dani z minerálnych olejov. Sporným prvkom legislatívnej normy je podľa vicepremiéra pre ekonomiku Ivana Mikloša presun agendy z daňových úradov na colnice a požiadavka ministerstva životného prostredia na nezvýhodňovanie zdaňovania neekologických zdrojov.

Ako povedal I. Mikloš, navrhované zmeny sa netýkajú sadzieb. „Ako základ dane odporúča návrh váhové namiesto merných jednotiek,“ informoval. Ďalej ráta so zvýšením počtu pracovníkov o 160 osôb a nákladmi 700 mil. až 1 mld. Sk na zriadenie technických laboratórií.

Výsledkom rokovania ministrov je tiež súhlas s postupom prác pri realizácii rozsudku Medzinárodného súdneho dvora v Haagu vo veci Sústavy vodných diel Gabčíkovo-Nagymaros. Vláda súhlasila s návrhmi maďarskej strany a jej podpredseda si nemyslí, že by sa spor mohol vrátiť do Haagu. „V prípade, že sa tak predsa stane, bude zrejme nový rozsudok prísnejší pre stranu neplniacu jej predošlé rozhodnutie,“ konštatoval.

Zástupcami kabinetu sa v prípravnej skupine pre prípravu Generálnej dohody na budúci rok stanú štátna tajomníčka ministerstva práce sociálnych vecí a rodiny Edit Bauer, štátny tajomník rezortu hospodárstva Ján Sabol a rovnako štátny tajomník ministerstva financií Viliam Vaškovič. I. Mikloš očakáva koniec prípravy návrhu dohody štandardne do konca marca budúceho roku.

Vláda napokon schválila memorandum o porozumení o medzi ňou a francúzskou spoločnosťou Plastic Omnium o jej priamej investícii na Slovensku. Zaviazala sa tak investovať do zabezpečenia časti infraštruktúry závodu v lokalite Lozorno na produkciu plastikových súčastí pre Volkswagen. „Investícia v celkovom objeme 2,5 mld. Sk zabezpečí vytvorenie asi 600 pracovných miest,“ uzavrel I. Mikloš.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

24. 4. 2024

USD 1,069 0,001
CZK 25,242 0,014
GBP 0,859 0,001
HUF 393,350 0,280
CAD 1,463 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS