ČLÁNOK
Najväčší slovenský internetový obchod Dunaj.sk má nového majiteľa
5. júna 2003

J&T Finance group, a.s. predala najväčší slovenský internetový obchod Dunaj.sk (www.dunaj.sk) spoločnosti Computer Press, Bratislava s.r.o., (www.cpress.sk) ktorá je dcérou českej Computer Press, a.s. Na základe dohody oboch spoločností hodnota transakcie nebude zverejnená. Internetový portál Dunaj.sk vlastnila J&T Finance group prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti AG-Marek.

,,Svoju úlohu pri budovaní značky Dunaj.sk sme naplnili. Podarilo sa nám konsolidovať 2 projekty CDshop.sk a Dunaj.sk do jedného úspešného produktu a urobili sme z neho lídra na trhu e-comerce na Slovensku. Pristúpili sme k na Slovensku prevratnému kroku, ktorým boli masívne reklamné kampane na e-comercový portál prostredníctvom iných médií, ako internet. Pre Dunaj.sk sme vybudovali novú software platformu. V tejto chvíli však cítime, že pre projekt už nevieme priniesť žiadnu ďalšiu pridanú hodnotu a preto sme usúdili, že je ten pravý okamih z neho vystúpiť,“ vysvetlil Boris Miškovič, manažér projektu.

„Akvizícia Dunaj.sk pre nás má hneď niekoľkonásobný význam“; vymenováva Jiří Hlavenka, predseda predstavenstva Computer Press, a.s. „Väčšina predávaného tovaru nepozná hranice medzi Českom a Slovenskom, obe krajiny tak preň aj napriek rozdeleniu ostali jednotným trhom. Preto pre nás rozšírenie o Dunaj.sk znamená rozšírenie počtu potenciálnych zákazníkov o 50%. Ďalej môžme lépšie využiť naše expedičné centrum v Brne, s desaťtisícami sortimentných položiek, ktoré sú k dispozícii aj pre zákazníkov na Slovensku. Prevoz cez hranice dnes predstavuje iba malú prekážku, ktorá s pokračujúcou európskou integráciou celkom odpadne. Ďalej to pre nás znamená prístup k desiatkám tisíc ďalších zákazníkov na Slovensku, ktorým môžeme ponúknuť produkty a služby Computer Pressu, a samozrejme ma teší, že spolu s Dunajom získavame veľmi kvalitný a skúsený tím.“

Dunaj.sk je najväčší slovenský internetový obchod, má na domácom trhu podobne dominantnú pozíciu ako na českom trhu jeho „sesterská“ Vltava.cz, ktorá už patrí do zoskupenia Computer Press, a.s. Ponuka Dunaja je podobná ako Vltavy – predovšetkým knihy, hudba, video a DVD, hry a mobilná technika.

Dunaj.sk vznikol (ako cdshop.sk) v roku 1996 a je pionierom e-komerce na Slovensku. Dodnes obslúžil viac ako 50 000 zákazníkov, čo je vzhľadom k veľkosti a rozvinutiu lokálneho trhu mimoriadne vysoké číslo

J&T Finance group a.s. je jednou z najvýznamnejších slovenských finančných skupín. Je aktívna v oblasti investičného bankovníctva a nehnuteľností. Pôsobí v Českej i Slovenskej Republike. Celkové aktíva skupiny J&T dosiahli v roku 2002 výšku 10 miliard Sk. Skupina J&T zahŕňa i spoločnosť J&T Banka, a.s., riadne licencovanú banku v Českej republike. Aktivity skupiny J&T zahŕňajú investičné bankovníctvo, privátne bankovnictvo, asset management a real estate development. Súkromné investície spravované skupinou J&T dosiahli v roku 2002 v prepočte 13 miliárd Sk. Kľúčové spoločnosti skupiny J&T majú v súčasnosti 300 zamestnancov.

Computer Press, a.s. je najväčší mediálny dom v oblasti odbornej literatúry a časopisov v ČR. Jeho dcérska firma InternetShops, a.s. je popredná e-komerčná spoločnosť na českom trhu, s očakávaným obratom v roku 2003 vo výške 0,5 miliardy Kč. Firma zamestnáva v obidvoch krajinách vyše 250 zamestnancov.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

15. 1. 2021

USD 1,212 0,000
CZK 26,163 0,027
GBP 0,890 0,001
HUF 359,990 0,420
CAD 1,541 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS