ČLÁNOK
Najpravdepodobnejší je predaj akcií Slovnaftu a nákup akcií VSŽ
23. októbra 2000

Najschodnejším riešením problému akcií Slovnaftu v portfóliu Fondu národného majetku (FNM) je ich predaj. Následne by mala dcérska spoločnosť fondu – Dlhopis, o.c.p. nakúpiť od Transpetrolu akcie VSŽ, povedala ministerka privatizácie Mária Machová.

V prípade privatizácie bánk je podľa Machovej najďalej privatizácia Slovenskej sporiteľne, kde do 15. novembra majú traja záujemcovia možnosť dokončiť due diligence a do 24. novembra predložiť záväzné ponuky. Zároveň koordinačná jednotka pre privatizáciu SLSP bánk diskutuje o kritériách, ktoré budú musieť záujemcovia rešpektovať a na základe ktorých budú ponuky vyhodnocované. Kritériá by mala koordinačná jednotka schváliť do 31. októbra.

Na ministerstvo privatizácie už boli predložené aj privatizačné projekty VÚB a IRB. Privatizačný projekt VÚB by malo ministerstvo privatizácie podľa Machovej predložiť vláde do konca mesiaca. V priebehu budúceho mesiaca by malo ministerstvo privatizácie predložiť aj koncepciu privatizácie Slovenskej poisťovne, ktorú v súčasnosti pripravuje spolu s rezortom financií. Tá by mala obsahovať aj odpoveď na otázku, či pred privatizáciou SP odpredá svoje podiely v iných bankách.

Komplexnú Koncepciu privatizácie majetku štátu na ďalšie obdobie a vyhodnotenie zoznamu pasportizácie majetku štátu by mala v stredu prerokovať vláda.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

25. 11. 2020

USD 1,189 0,002
CZK 26,175 0,083
GBP 0,891 0,001
HUF 361,130 0,220
CAD 1,548 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS