ČLÁNOK
Na kúpu Transpetrolu Trading sú štyri oficiálne ponuky
9. októbra 2001

Oficiálne ponuky na kúpu Transpetrolu Trading predložili štyria záujemcovia. Agentúru SITA o tom informoval riaditeľ kancelárie generálneho riaditeľa Transpetrolu Martin Zlocha. Transpetrol Trading je dcérou spoločnosti Transpetrol, ktorá sa rovnako nachádza v procese privatizácie.

Poradcovia Transpetrolu na čele s firmou Deloitte & Touche predložia predstavenstvu Transpetrolu odporúčanie, ktorá z ponúk sa má stať víťaznou. Podľa neoficiálnych informácií sú dvoma zo štyroch záujemcov o Transpetrol Trading spoločnosti Slovnaft a OMV. O definitívnom kupcovi Transpetrolu Trading rozhodne Ministerstvo hospodárstva najskôr koncom októbra. Rezort hospodárstva ako hlavný vykonávateľ akcionárskych práv v Transpetrole v závislosti od kvality ponúk môže rozhodnúť, že Transpetrol Trading nakoniec vôbec nezmení majiteľa.

Transpetrol Trading prevádzkuje 12 čerpacích staníc pohonných hmôt na celom území Slovenska. V súčasnosti buduje trinástu čerpaciu stanicu v Michalovciach. Transpetrol sa rozhodol predať Transpetrol Trading z dôvodu koncentrácie na svoju hlavnú činnosť, ktorou je preprava a skladovanie ropy. O akvizíciu firmy Transpetrol Trading pôvodne prejavilo záujem 11 spoločností, len päť z nich však v stanovenom termíne do 31. júla predložilo nezáväzné ponuky. Tieto spoločnosti mali v Transpetrole Trading vykonať due diligence.

Transpetrol je na Slovensku dominantným prepravcom ropy z Ruskej federácie na trhy strednej a západnej Európy prostredníctvom ropovodov Družba a Adria. Spoločnosť je v procese privatizácie, predaj 49 % chce vláda uzavrieť ešte v tomto roku.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

19. 7. 2024

USD 1,089 0,004
CZK 25,261 0,003
GBP 0,843 0,001
HUF 390,900 1,170
CAD 1,494 0,002

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS