ČLÁNOK
Moody’s znižuje výhľady ratingov HypoVereinsbank na negatívne
30. novembra 2001

Medzinárodná ratingová agentúra Moody’s Investors Service znížila výhľad ratingu dlhodobých pohľadávok a vkladov HypoVereinsbank AG (HVB) „Aa3“ zo stabilného na negatívny. Okrem toho znížila ratingová agentúra aj výhľad ratingu finančnej sily „B“ zo stabilného na negatívny. Zmena výhľadu ratingu platí aj pre dcérske banky Bank Austria, Creditanstalt, Westfälische Hypothekenbank a Württembergische Hypothekenbank. Informovala o tom ratingová agentúra Moody’s. Zmena výhľadu sa netýka záložných listov HVB a HVB Real Estate Bank AG.

Moody’s zdôvodnila zmenu výhľadu obavami, že prebiehajúca reštrukturalizácia HVB neprinesie v dôsledku oslabenia konjunktúry v Nemecku výraznejšie zlepšenie rentability finančného koncernu v krátkej dobe. Ziskovosť koncernu je v porovnaní s ostatnými európskymi konkurentmi s rovnakým obchodným zámerom len priemerná.

Ťažkosti očakáva Moody’s aj pri expanzívnych plánoch HVB v krajinách strednej a východnej Európy. Platí to predovšetkým pre poľskú dcéru Bank Austria Bank Przemyslowo-Handlowy SA (BPH), ktorej finančnú silu znížila agentúra Moody’s z „D+“ na „D“.

Súčasťou tretieho najväčšieho medzinárodného bankového koncernu HVB je aj HVB Slovakia.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

19. 7. 2024

USD 1,089 0,004
CZK 25,261 0,003
GBP 0,843 0,001
HUF 390,900 1,170
CAD 1,494 0,002

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS