ČLÁNOK
Molex bude investovať na východnom Slovensku
4. februára 2000

Na tlačovej besede o tom informoval Franz Vollmann, manažér aktivít firmy Molex vo východnej Európe.

„Podľa schváleného projektu sa stavba výrobného závodu začne v marci tohto roku a produkovať by mal začať v novembri. Okrem toho sa uvažuje o začiatku výroby v prenajatých priestoroch od apríla. V týchto dňoch padlo aj rozhodnutie o dodávateľovi projektantskej činnosti, ktorým bude Hutný projekt Košice,“ uviedol F. Vollmann.

Počet zamestnancov v prvom roku sa bude pohybovať na úrovni 50 osôb a po piatich rokoch by mal dosiahnuť 600. V prípade výroby v prenajatých priestoroch bude Molex zamestnávať 30 zamestnancov už od apríla. „V súčasnosti sa v niekoľkých európskych podnikoch skupiny Molex zaškoľuje takmer 30 technických a výrobných pracovníkov,“ dodal F. Vollmann.

Molex sa rozhodol pre Slovensko na základe kombinácie viacerých faktorov. Medzi najvýznamnejšie patrí silná miestna podpora, kvalita pracovnej sily, geografická poloha a štátna podpora zahraničných investícií. „Molex dostane päťročné daňové prázdniny a 50-percentnú úľavu dane v ďalších piatich rokoch. Štát okrem toho podporí tento projekt príspevkom Národný úrad práce na rekvalifikáciu a vytvorenie nových pracovných miest v celkovej výške 70 mil. Sk počas piatich rokov,“ uviedol pre agentúru SITA F. Vollmann.

Firma Molex zatiaľ nie je registrovaná ako podnikateľský subjekt na Slovensku. K tomu by malo dôjsť tento týždeň. V súčasnosti pôsobí prostredníctvom spoločných podnikov vo firmách Sylex v Bratislave a Moltes v Liptovskom Hrádku. Molex je druhým najväčším svetovým producentom konektorov. V roku 1999 dosiahla spoločnosť objem predaja vo výške približne 1,7 mld. USD.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

2. 6. 2023

USD 1,076 0,007
CZK 23,657 0,030
GBP 0,859 0,001
HUF 371,360 0,940
CAD 1,444 0,007

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS