ČLÁNOK
MOL zlúčil divízie pre výskum a produkciu
3. júla 2001

Maďarská ropná spoločnosť MOL zlúčila svoje domáce a zahraničné divízie v oblasti výskumu a produkcie s cieľom zvýšiť svoju efektivitu. Riaditeľom novej výskumno-výrobnej divízie sa stal výkonný riaditeľ Csaba Bokor. Úlohou novej divízie bude pokračovať v efektívnych a ziskových aktivitách v oblasti domáceho výskumu a produkcie. Okrem iného bude venovať špeciálnu pozornosť akvizičným cieľom v Rusku, predovšetkým finalizácii projektu ZMB na západe Sibíra.

Projekt ZMB spočíva v spoločnom výskume s ruskou spoločnosťou Jukos v ropnom poli Zapadno-Malobalyk, ktoré sa nachádza v autonómnej oblasti Hanti-Mansysk na západe Sibíra. Spoločnosti MOL a Jukos sa v minulom roku dohodli, že do tohto projektu budú spoločne investovať, pričom zo spomínaného poľa chcú vyťažiť 25 mil. ton ropy. Avšak obe firmy, ktoré sa na projekte podieľajú rovnakým dielom, zatiaľ nepodpísali s príslušnými úradmi 20-ročné „dohody o zdieľaní produkcie“. Tieto dohody poskytujú plné práva v oblasti exportu, fixné daňové sadzby, neobmedzenú repatriáciu zisku a vedenie účtovníctva v zahraničnej mene.

Podľa správ spoločnosti MOL bude môcť produkcia začať pred koncom tohto roku. Spoločnosť MOL nedávno oznámila, že po dosiahnutí plnej kapacity o tri roky vyťažia obe spoločnosti na spomínanom ropnom poli 1,3 mil. ton ropy ročne, čo prevyšuje objem, ktorý MOL vyprodukuje v Maďarsku.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

13. 6. 2024

USD 1,078 0,002
CZK 24,699 0,013
GBP 0,845 0,001
HUF 396,480 1,200
CAD 1,482 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS