ČLÁNOK
Ministerka Machová vymenovala výberové komisie na rozvodné podniky
9. apríla 2002

Ministerka privatizácie Mária Machová vymenovala členov výberových komisií, ktoré budú posudzovať ponuky na kúpu minoritných podielov v rozvodných energetických závodoch. V každej osemčlennej sú dvaja zástupcovia ministerstva hospodárstva, dvaja zástupcovia Národnej rady SR, po jednom zástupcovi majú Fond národného majetku a Úrad vlády SR. V komisiách bude mať dvojčlenné zastúpenie aj ministerstvo privatizácie, pričom predsedníčkou každej komisie bude ministerka M. Machová. Agentúru SITA o tom informoval hovorca ministerstva privatizácie Róbert Merva.

Mená členov komisií podľa R. Mervu zverejnia až po skončení privatizačného procesu. Záväzné ponuky na kúpu 49-percentných podielov v rozvodných podnikoch Západoslovenská energetika (ZSE), Stredoslovenská energetika (SSE) a Východoslovenská energetika (VSE) by mali záujemcovia predložiť do 12. apríla. O víťazoch tendrov by sa podľa očakávaní mohlo rozhodnúť do konca apríla.

Na základe predbežných ponúk, ktoré potenciálni investori predložili k 25. januáru, zostavila medzirezortná komisia užší zoznam kandidátov, ktorým umožnila v privatizovaných podnikoch vykonať due diligence. Možnosť realizovať due diligence v akciovej spoločnosti ZSE malo päť potenciálnych investorov, zatiaľčo v spoločnostiach SSE a VSE predinvestičnú previerku mohlo vykonať po šesť uchádzačov.

Slovenská vláda má pri predaji rozvodných podnikov troch hlavných privatizačných poradcov. Poradcom pri predaji Západoslovenskej energetiky (ZSE) je spoločnosť CA IB. Privatizáciu Stredoslovenskej energetiky (SSE) riadi londýnska HSBC Investment Bank v spolupráci s J&T. Predaj podielu v najmenšom slovenskom distribútorovi Východoslovenskej energetike (VSE) koordinuje slovenská vláda s francúzskou spoločnosťou BNP Paribas.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

18. 6. 2024

USD 1,072 0,000
CZK 24,767 0,068
GBP 0,845 0,000
HUF 395,130 1,120
CAD 1,473 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS