ČLÁNOK
Microsoft sa možno presťahuje do Kanady
2. júna 2000

Microsoft uvažuje o presťahovaní svojho sídla z amerického Seattlu do kanadskej provincie Britská Kolumbia. Informovala o tom britská agentúra BBC na svojej internetovej stránke. Predstavitelia Britskej Kolumbie sľúbili Microsoftu, pokiaľ sa sídlo spoločnosti presťahuje na druhú stranu hranice, výhodnú ponuku, ktorá zahŕňa aj pôžičku na vybudovanie nového sídla. Microsoft v súčasnosti zamestnáva v Seattli približne 20 000 zamestnancov a premiestnenie sídla môže mať devastačný účinok na celú severozápadnú časť USA.

Kanaďania považujú prebiehajúci spor Microsoftu s americkou vládou ako príležitosť prilákať do krajiny jednu z najbohatších spoločností na svete. Predpokladá sa, že predstavitelia Kanady už s Microsoftom začali tajné rokovania. Spoločnosť to odmieta s odôvodnením, že všetku svoju energiu venuje finišujúcemu sporu s americkou vládou.

Americké ministerstvo spravodlivosti navrhlo rozdelenie softvérového gigantu Microsoft na dve spoločnosti za porušenie protimonopolného zákona. Podľa tohto návrhu by jedna zo spoločností vyrábala len operačný systém Windows, druhá by prebrala zvyšok činností Microsoftu vrátane výroby a distribúcie kancelárskeho balíka Microsoft Office.

Tržby z predaja operačného systému Windows sa na celkových tržbách Microsoftu podieľajú 40 percentami, tržby z predaja softvérového balíka Office predstavujú taktiež 40 %, a zvyšok pochádza z predaja iného softvéru, hardvéru a internetových produktov. V treťom finančnom štvrťroku, ktorý sa skončil 31. marca, dosiahla firma celkové tržby 5,6 mld. USD.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

18. 9. 2020

USD 1,183 0,004
CZK 26,727 0,020
GBP 0,913 0,002
HUF 360,780 0,380
CAD 1,560 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS