ČLÁNOK
Microsoft a jeho partneri vyrážajú na Roadshow
27. októbra 2003

Microsoft oznámil, že v utorok 28. októbra 2003 štartuje už štvrtý ročník Microsoft Roadshow 2003. Cieľom prezentácií je ukázať používateľom výhody podnikových riešení spoločnosti Microsoft formou piatich názorných ukážok. Partnermi akcie sú spoločnosti Orange Slovensko, Intel a Hewlett-Packard Slovakia, ktorá zaisťuje kompletnú hardvérovú platformu. Štvorhodinový blok prezentácií je určený predovšetkým konečným používateľom. Účasť na prezentáciách je po predchádzajúcej registrácii na internetových stránkach spoločnosti Microsoft zdarma. Viac informácií a registračný formulár nájdete na http://www.microsoft.com/slovakia/roadshow.

Hlavným lákadlom pre mnohých používateľov bude novo predstavený Microsoft Office System 2003. „Veríme, že Microsoft Office System 2003 ponúka firmám a ľuďom vysoko výkonný nástroj pre každodenné činnosti, ktoré dokáže výrazne zjednodušiť a zefektívniť,“ hovorí Tomáš Koška, Business Group Manager Information Worker & Windows Client, Microsoft ČR a SR. „Roadshow sa snaží uľahčiť manažérom cestu za informáciami o novinkách vo svete moderných technológií a získať tak náskok pred konkurenciou,“ dodal Tomáš Koška.

Trasa Microsoft Roadshow 2003

Na Slovensku zavíta Microsoft Roadshow do šiestich miest. Roadshow začne 28. októbra 2003 v Košiciach, odkiaľ sa presunie do Žiliny, Trenčína, Nitry a po Banskej Bystrici do Bratislavy.

Spoločnosť Microsoft predstaví manažérom z malých a stredných firiem podnikové riešenia divízie Microsoft Business Solutions a nový Windows Small Business Server 2003, najnovší server pre segment malých a stredných firiem. Server predstavuje integrované riešenie zjednodušujúce nasadenie, následnú správu a používanie serverových technológií vo firmách. Česká verzia servera bude k dispozícii od 1. decembra 2003. Pri prezentáciách sa budú môcť záujemcovia zoznámiť i s novými službami a mobilnými zariadeniami z ponuky spoločnosti Orange Slovensko a unikátnymi technológiami spoločností Hewlett-Packard a Intel.

Scenáre Microsoft Roadshow 2003

Spoločnosť Microsoft všetkým prítomným predvedie, ako je možné vyriešiť každodenné úlohy a ako zjednodušiť firemné procesy pomocou moderných technológií. Názornými prezentáciami predstaví päť nasledujúcich scenárov:

“ Osobná produktivita a práca v tíme

Výkonný tím tvoria jednotlivci. Scenár bude prezentovať, ako s pomocou Microsoft Office System vytvoriť efektívne tímy. Predvedú silu XML jazyka a ako prepojiť relevantné informácie so zamestnancami, ktorí ich práve potrebujú.

“ Portál pre zamestnancov

Microsoft ukáže, ako nestratiť prehľad v informáciách, ktoré má spoločnosť k dispozícii, ako vybudovať pružné portálové riešenie pre intranet, ktoré umožní jednoduché vyhľadávanie, zdieľanie a publikovanie informácií. Scenár je zameraný na technológiu Office SharePoint Portal Service.

“ Práca na cestách

Scenár nazvaný Práca na cestách prevedie prítomných svetom mobilných zariadení a mobilného prístupu do firmy. Predstaví služby od spoločnosti Orange Slovensko pre firemných zákazníkov a Orange SmartPhone na platforme Windows Mobile.

“ Pevné a bezpečné základy pre vaše podnikanie

Počas názornej ukážky sa účastníci Microsoft Roadshow dozvedia, ako vybudovať bezpečnú a stabilnú podnikovú infraštruktúru. Ďalej dostanú odpovede na otázky, aký server a operačný systém zvoliť, ako firmu zabezpečiť proti útokom zvonku a ako čo najlepšie a najlacnejšie spravovať infraštruktúru. Premiéru bude mať nový Windows Small Business Server 2003.

“ Podnikové aplikácie od Microsoft Business Solutions

Microsoft Business Solutions ponúka širokú škálu podnikových aplikácií, ktorých poslaním je pomáhať podnikom v nadväzovaní a udržiavaní kontaktov so svojimi zákazníkmi, zamestnancami, partnermi a dodávateľmi. Riešenia Microsoft Business Solutions automatizujú podnikové procesy ako sú financie, distribúcia, riadenie dodávateľských reťazcov, riadenie predajných aktivít, vedenie projektov, výroba, eCommerce, ľudské zdroje, mzdy alebo zákaznícky servis a podpora.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

23. 2. 2024

USD 1,083 0,001
CZK 25,354 0,045
GBP 0,853 0,003
HUF 388,470 1,590
CAD 1,459 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS