ČLÁNOK
Michael Capellas oznámil odchod zo spoločnosti Hewlett-Packard
13. novembra 2002

Michael D. Capellas opúšťa pozíciu prezidenta spoločnosti a člena predstavenstva Hewlett-Packard (HP), aby sa mohol venovať iným kariérnym príležitostiam. Agentúre SITA to oznámila spoločnosť HP.

„Dosiahli sme prirodzený bod zlomu. Michael si dal záväzok zúčastniť sa osobne úspešného dokončenia fúzie a teraz vďaka tvrdej práci celého nášho tímu už dokážeme plniť alebo dokonca prekračovať všetky naše integračné ciele,“ povedala Carly Fiorina, predsedkyňa predstavenstva spoločnosti HP a jej výkonná riaditeľka.

„Som hrdý, že sa moje meno spojilo s touto spoločnosťou a verím – ako som už veril od začiatku – že spoločnosť HP opätovne definuje celkový charakter informačných technológií,“ povedal Michael Capellas.

Pozícia prezidenta, ktorú zastával M. Capellas nebude nahradená. Prevádzkoví výkonní pracovníci, ktorí doteraz podliehali M. Capellasovi, budú odteraz priamo podliehať Carly Fiorine.

Najväčší výrobca osobných počítačov a tlačiarní Hewlett-Packard dosiahol za tretí fiškálny štvrťrok, ktorý skončil 31. júla, výraznú stratu 2 mld. USD alebo 67 centov na akciu. Negatívny vývoj hospodárskeho výsledku nastal kvôli nákladom na fúziu s Computer Compaq Corp v hodnote 18,7 mld. USD. Ekonómovia predpovedajú príjmy v štvrtom fiškálnom kvartáli vo výške 17,44 mld. USD, čo je o 1 až 2 mld. USD menej ako júnová predpoveď HP. Fúzia poskytuje HP väčší priestor na manévrovanie v oslabenej ekonomike ako jeho rivalom, keď môže dostatočne znižovať náklady v procese zlučovania dvoch spoločností. HP však v budúcnosti čaká tvrdá konkurencia najmä zo strany Dell Computer, ktorá vďaka fúzii HP a Compaq stratila vodcovskú pozíciu na trhu. Spoločnosť Dell Computer naznačila, že sa zameria na výrobu tlačiarní, ktorá je najlukratívnejšou oblasťou pôsobenia HP.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

21. 6. 2024

USD 1,069 0,003
CZK 24,949 0,051
GBP 0,845 0,000
HUF 396,930 0,460
CAD 1,463 0,006

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS