ČLÁNOK
MH nepociťuje v súvislosti s útokom v USA odlev investícií
14. novembra 2001

Ministerstvo hospodárstva (MH) nezaznamenalo po septembrových udalostiach v USA odlev investícií zo Slovenska. „Pozorujeme, že záujem o naše územie stúpa“, uviedla na tlačovej besede, ktorá sa konala v súvislosti s medzinárodnou investičnou konferenciou VII. INWEST FORUM Central Europe, generálna riaditeľka sekcie dvojstrannej obchodnej spolupráce MH Dagmar Repčeková. Konferencia sa uskutoční 19. novembra v Bratislave.

Podpredseda vlády Ivan Mikloš pripomenul, že Slovensko využíva na prilákanie zahraničných investorov viaceré nástroje, pričom ako príklad uviedol zákon o investičných stimuloch a podporu budovania priemyselných parkov. „Zdá sa, že najväčším stimulom pre investorov je naša vzdelaná a relatívne lacná pracovná sila,“ povedal Mikloš.

Jedným zo spoluorganizátorov investičnej konferencie je aj Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO). Repčeková verí, že táto agentúra sa v budúcnosti už nebude v médiách prezentovať v negatívnom svetle. Ako uviedla, v budúcom roku agentúra plánuje rozšíriť svoje aktivity zakladaním regionálnych zahraničných zastúpení.

Nadchádzajúca konferencia by sa podľa generálneho riaditeľa SARIO Miroslava Šipikala mala zamerať na daňové aspekty podnikania a používané účtovné štandardy. Konferencia, ktorá sa uskutočňuje od roku 1999, sa zameriava na predstavenie investičných príležitostí na Slovensku, v Čechách, Maďarsku, Poľsku, pričom po prvýkrát sa na konferencii zúčastní aj Rakúsko. Cieľom investičného fóra je zvýšiť prílev zahraničných investícií do regiónu strednej Európy. V roku 1999 sa konferencia konala v Paríži a Bratislave, v minulom roku v Londýne, a Haagu a v tomto roku v New Yorku a opäť v Londýne. V budúcom roku by sa konferencia mala uskutočniť vo Washingtone a San Franciscu a na jeseň by sa mala vrátiť do strednej Európy.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

19. 7. 2024

USD 1,089 0,004
CZK 25,261 0,003
GBP 0,843 0,001
HUF 390,900 1,170
CAD 1,494 0,002

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS