ČLÁNOK
Medzirezortná komisia schvaľuje postup v privatizácii ST
14. januára 2000

Informoval o tom minister dopravy, pôšt a telekomunikácií SR Jozef Macejko.

Samotný návrh kúpno-predajnej zmluvy ešte neznamená podľa jeho slov predaj ST konkrétnemu záujemcovi. Ide o konštrukciu zmluvy bez konkrétnych údajov. „Ide o to, aby záujemca vedel, čo ho čaká, na čo sa zaväzuje slovenská strana a čo budeme čakať od neho. Myslím si, že sú to veľmi dôležité materiály, ktoré sme od poradcu dostali pred vianočnými sviatkami a každý člen medzirezortnej komisie ich má k dispozícii.“ Dnes by mali byť tieto materiály schválené, aby sme ich mohli predložiť záujemcom.

Prvá etapa tendra by mala byť ukončená podľa ministra do polovice februára. „Treba povedať, že záujem európskych telekomunikačných operátorov je značný,“ povedal J. Macejko. Odmietol však konkretizovať, ktoré spoločnosti sa uchádzajú o kúpu ST. Potvrdil len záujem rakúskej spoločnosti Telekom Austria. Dodal, že počet záujemcov je zhruba desať, ale predpoklad je, že sa ich počet ešte zvýši. Podľa ministra je potrebné pripraviť všetky záležitosti, vrátane kúpnopredajnej zmluvy, prevodu akcií a prevodu peňazí, aby transakcia mohla prebehnúť hladko.

Návrh zámeru a postupu privatizácie Slovenských telekomunikácií predpokladá vstup zahraničného strategického partnera tak, aby získal v telekomunikáciách podiel 51 %. Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií si plánuje ponechať podiel 34 %, zvyšok akcií bude mať vo vlastníctve Fond národného majetku SR. Proces privatizácie by mal byť ukončený do konca prvého štvrťroka 2000. Finančným a právnym poradcom ministerstva v privatizácii ST je Deutsche Bank.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

17. 5. 2024

USD 1,084 0,002
CZK 24,722 0,013
GBP 0,857 0,002
HUF 387,600 1,420
CAD 1,478 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS