ČLÁNOK
Matador plánuje v tomto roku preinvestovať 738 mil. Sk
20. februára 2003

Akciová spoločnosť Matador Púchov plánuje v tomto roku preinvestovať 738 mil. Sk. Z tejto sumy bude 447 mil. Sk smerovať pre divíziu M-Pneu vrátane projektu High Technology Production (HTP). Cieľom strategického rozvojového projektu HTP je zvýšiť výrobu vysokosofistikovaných osobných a ľahkých nákladných radiálnych pneumatík v Matadore a v spoločnom podniku Matador Omskšina na 7 mil. kusov v roku 2006. Agentúru SITA o tom informoval generálny riaditeľ Matadoru Štefan Prekop.

Začiatkom tohto roka uzatvorila spoločnosť kontrakty s viacerými dodávateľmi, ako napríklad zmluvu na dodávku zariadení z divízie Matador Machinery na konfekčné stroje a vulkanizačné lisy. Počas januára firma podpísala kontrakt s anglickou firmou Farrel na rekonštrukciu pohonov a komory hnetiča a v súčasnosti sa pripravuje dohoda na dodávku röntgena. „Ďalšími významnými investíciami v divízii M-Pneu budú rekonštrukcia miešacej linky, rekonštrukcia testu uniformity, linky Duplex a zakúpenie novej linky na vnútornú gumu,“ skonštatoval generálny riaditeľ.

V tomto roku budú investície smerovať aj do servisov, obchodných stredísk a maloobchodných predajní. V divízii M-Dopravné pásy spoločnosť bude investovať okrem iného aj do rekonštrukcie pohonov odvíjania a navíjania dopravných pásov a do rekonštrukcie riadiaceho a monitorovacieho systému vulkanizačných lisov. Celkovo Matador preinvestuje v tejto divízii 20 mil. Sk. Najvýznamnejšou investíciou v divízii Matador Machinery bude nákup obrábacieho centra od nemeckej firmy Deckel, ktoré firma dodá v máji tohto roka. Celkové investície dosiahnu v tejto divízii 30 mil. Sk.

Vo Výskumnom ústave gumárenskom (VÚG) by mali investície v tomto roku dosiahnuť 65 mil. Sk, pričom budú smerovať do softvérového vybavenia a vybuduje sa aj nová poloprevádzka pre vývoj športových pneumatík. V oblasti výroby energií by mali investície dosiahnuť 39 mil. Sk. „Okrem spomínaných investičných akcií sa uskutoční ešte celá rada menších investícií,“ uzavrel Š. Prekop.

Skupina Matador podniká v gumárenskom a strojárenskom priemysle ako kapitálové a personálne spojenie 25 firiem. Predmetom podnikania spoločností je výroba a predaj pneumatík pre osobné, ľahké nákladné, nákladné a špeciálne automobily, dopravných pásov, strojov a zariadení pre gumárenský priemysel a protektorovanie pneumatík.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

21. 2. 2024

USD 1,081 0,001
CZK 25,380 0,049
GBP 0,856 0,000
HUF 387,980 0,300
CAD 1,462 0,006

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS