ČLÁNOK
Luxembursko je ochotné zmierniť svoje bankové tajomstvo
8. apríla 2013

Luxembursko je ochotné zmierniť svoje pravidlá, ktoré sa týkajú bankového tajomstva, a užšie spolupracovať so zahraničnými daňovými úradmi. Pre denník Frankfurter Allgemeine Zeitung to v nedeľu povedal luxemburský minister financií Luc Frieden. „Na rozdiel od minulosti už túto myšlienku striktne nezavrhujeme,“ povedal Frieden v rozhovore s tým, že medzinárodným trendom je automatizovaná výmena informácií o vkladateľoch. „Luxembursko nestavia na klientoch, ktorí chcú ušetriť na daniach,“ dodal.

  Vyhlásenie uvítal okrem iných aj nemecký minister financií Wolfgang Schäuble, ktorý už ohlásil, že bude požadovať, aby EÚ proti daňovým rajom začala právne kroky. „Vítam akýkoľvek krok smerom k automatickej výmene informácií,“ povedal Schäuble novinárom.

Pozornosť na daňové raje upriamil škandál okolo marcovej finančnej pomoci Cypru. Bankový systém krajiny totiž do nezvládnuteľných rozmerov nafúkli práve zahraničné vklady od klientov, ktorých prilákali nízke dane a mierna regulácia. Luxembursko a Rakúsko sú v súčasnosti jedinými dvoma krajinami EÚ, ktoré s ostatnými členskými štátmi nezdieľajú informácie o občanoch únie so zahraničnými bankovými účtami.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

19. 7. 2024

USD 1,089 0,004
CZK 25,261 0,003
GBP 0,843 0,001
HUF 390,900 1,170
CAD 1,494 0,002

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS