ČLÁNOK
Logica vybuduje novú platobnú infraštruktúru pre Saudskú Arábiu
3. decembra 2002

Centrálna banka Saudskej Arábie (SAMA – Saudi Arabian Monetary Agency) vybrala spoločnosť Logica za dodávateľa riešenia pre podporu elektronických platobných transakcií v celej krajine. Zákazka v hodnote niekoľko miliónov dolárov zahŕňa návrh, dodávku, nasadenie systému a jeho podporu. Logica bude projekt realizovať spoločne so spoločnosťou Oasis Technology.

Nová infraštruktúra SAMA je navrhnutá tak, aby podporila rastúce využívanie elektronických bankových služieb a poskytla bezpečnú a spoľahlivú základňu pre očakávaný nárast transakcií realizovaných pomocou platobných kariet. Systém bude schopný spracovať až 1000 transakcií za sekundu a podporovať tisíce bankomatov a platobných terminálov na území celého kráľovstva.

Projekt bude rozdelený do štyroch častí a jeho realizácia bude trvať 12 – 18 mesiacov. V rámci tejto spolupráce poskytne Logica centrálnej banke aj strategické konzultácie zamerané na oblasti elektronického vystavenia a platenia faktúr (EBPP – electronic bill payment and presentment), e-Commerce, m-Commerce a zavádzania čipových kariet.

„S tým, ako sa hospodárstvo Saudskej Arábie presúva od hotovostných k bezhotovostným a kartovým transakciám, rastie potreba modernej spoľahlivej infraštruktúry a naša centrálna banka sa rozhodla riešiť túto požiadavku v spolupráci so spoločnosťou Logica,“ povedal hovorca SAMA. „Naším cieľom je umožniť rozšírenie služieb poskytovaných zákazníkom, zvýšiť ich úroveň a pomôcť komerčným bankám znížiť prevádzkové náklady.“

Generálny riaditeľ spoločnosti Logica pre oblasť Stredného Východu, Derek Kemp, povedal: „Dnes oznámený kontrakt je pokračovaním dlhoročnej spolupráce so SAMA. Saudskej Arábii prinesie jednoznačne najpokrokovejšie riešenie pre spracovanie platobných transakcií v celom regióne. Potvrdzuje sa tak naše postavenie lídra v celom regióne a najmä v Saudskej Arábii. Tento úspech je výsledkom toho, že sa SAMA už opakovane presvedčila o našej schopnosti dodávať kritické riešenia pri dodržaní dohodnutého termínu a rozpočtu.“

Logica je popredný svetový dodávateľ a prevádzkovateľ IT riešení, konzultačná spoločnosť a systémový integrátor. Zákazníci spoločnosti Logica pôsobia na rôznych trhoch, vrátane telekomunikácií, energetiky, finančných služieb, priemyslu a verejného sektoru. Obrat spoločnosti s pobočkami v 34 krajinách sveta prevyšuje miliardu libier. Logica bola založená v roku 1969 a je najväčšou spoločnosťou v oblasti IT služieb, ktorej akcie sú obchodované na londýnskej burze.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

24. 5. 2024

USD 1,084 0,001
CZK 24,736 0,002
GBP 0,852 0,001
HUF 385,180 1,900
CAD 1,487 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS