ČLÁNOK
Logica uzatvorila päťročný kontrakt s športových automobilov Lotus
2. januára 2003

Spoločnosť Logica uzatvorila päťročný kontrakt za viac ako 30 miliónov libier s popredným svetovým výrobcom športových automobilov, firmou Lotus. Zmluva má globálnu povahu, takže Logica prevezme zodpovednosť za IT infraštruktúru a riadenie nákupných aktivít a bude poskytovať aj ďalšiu konzultačnú podporu pre podniky Lotusu vo Veľkej Británii, USA a Malajzii.

Ide o súčasť programu, v rámci ktorého chce Lotus upevniť svoju pozíciu najvýznamnejšej svetovej dizajnérskej firmy zameranej na luxusné športové automobily a ich špičkového výrobcu a zároveň vybudovať sieť pobočiek v Európe, Severnej Amerike a Tichomorí. Od kontraktu s firmou Logica očakáva možnosť plne sa sústrediť na hlavnú oblasť svojho podnikania, zníženie prevádzkových nákladov a zvýšenie schopnosti pružne reagovať na požiadavky trhu.

Finančný riaditeľ Lotusu James Stronach povedal: „Lotus hľadal dodávateľa vysoko kvalitných, cenovo prijateľných a spoľahlivých služieb, schopného reagovať na dynamické prostredie súčasných trhov. Našiel ju v spoločnosti Logica. Jej podpora nám umožní efektívne reagovať na požiadavky trhov a zároveň rozvíjať nové aktivity tak, aby sme udržali konkurenčný náskok.“

Chris Oliver zo spoločnosti Logica doplnil: „Oboch partnerov spojuje skutočnosť, že každý je lídrom vo svojom odbore. Dôvera Lotusu náš teší a tešíme sa, že prispejeme k tomu, aby bol za túto dôveru odmenený dosiahnutím – a prekonaním – svojich podnikateľských cieľov“.

Logica je popredný svetový dodávateľ a prevádzkovateľ IT riešení, konzultačná spoločnosť a systémový integrátor. Zákazníci spoločnosti Logica pôsobia na rôznych trhoch, vrátane telekomunikácií, energetiky, finančných služieb, priemyslu a verejného sektoru. Obrat spoločnosti s pobočkami v 34 krajinách sveta prevyšuje miliardu libier. Logica bola založená v roku 1969 a je najväčšou spoločnosťou z odboru IT služieb, ktorej akcie sú obchodované na londýnskej burze.

Logica CEE s pobočkami v Prahe, Plzni, Brne, Bratislave a Budapešti zamestnáva viac ako 500 ľudí, ktorí realizujú projekty pre najvýznamnejšie spoločnosti v Českej republike, na Slovensku a v ďalších krajinách strednej Európy a vyvíjajú softvérové systémy pre globálne telekomunikačné trhy. Logica s.r.o. bola rovnako ako materská spoločnosť vo Veľkej Británii – certifikovaná podľa medzinárodných noriem ISO 9001:2000 a TickIT 5.0.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

13. 6. 2024

USD 1,078 0,002
CZK 24,699 0,013
GBP 0,845 0,001
HUF 396,480 1,200
CAD 1,482 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS