ČLÁNOK
Logica a ING Bank v ČR spoločne v spracúvaní finačných transakcií
15. novembra 2002

Logica a finančná skupina ING v Českej republike dnes oznámili uzatvorenie zmluvy o implementácii nového systému pre spracovávanie finančných transakcií – pre a post processing. Systém bude uvedený do komerčnej prevádzky na začiatku budúceho roku.

Systém B@FIR, ktorý Logica v ING nasadzuje, bol cielene vyvinutý pre potreby finančných ústavov v strednej Európe. Táto aplikácia zaisťuje spracovávanie všetkých transakcií prechádzajúcich bankou. Systém sa vyznačuje vysokou priechodnosťou, potenciálne až stovky tisíc operácií denne, prehľadnosťou a konzistentnosťou spracovávania transakcií. Logica ho mohla vyvinúť vďaka spojeniu skúseností najvýznamnejšieho svetového dodávateľa riešení pre spracovanie finančných transakcií so znalosťou špecifických požiadaviek českého bankovníctva. V súčasnej dobe pracuje s jeho podporou pražská pobočka Deutsche Bank AG.

ING bude schopná po inštalácii systému B@FIR pripravovať produkty platobného styku na mieru jednotlivým firemným klientom, zjednotiť spracovávanie všetkých transakcií, zvýšiť pomer transakcií, ktorých spracovávanie je plno automatizované a tým znížiť interné náklady. To všetko pri zachovaní vysokej úrovne bezpečnosti.

Logica a ING takto rozširujú doterajšiu úspešnú spoluprácu. V rámci nej Logica poskytla konzultačnú podporu pri formulácii stratégie rozvoja a podieľala sa na vývoji retailového produktu Oranžové konto. Tento sporiaci účet s vysokým úročením bez výpovednej lehoty bol na trh uvedený pred rokom.

Stanislav Hodek, ktorý v ING pracuje na pozícii Chief Operational Officer of Corporate Financial Services, povedal: „ING v Českej republike prechádza v súčasnej dobe rýchlym rastom počtu zákazníkov, portfólia služieb a objemu spravovaných prostriedkov. Dobre si uvedomujeme, že ak chceme zároveň s touto expanziou pokračovať vo zvyšovaní komfortu pre našich zákazníkov, musíme neustále pracovať na efektívnych interných procesoch a využívať možnosti, ktoré nám prinášajú najmodernejšie informačné technológie. Logica je pre nás v tejto oblasti významným partnerom. Verím, že aj nasadenie systému B@FIR pocítia naši zákazníci v ďalšom zlepšení kvality služieb.

Milan Beneš, riaditeľ divízie Finančné služby v spoločnosti Logica, uviedol: „Sme radi, že sme mohli spoluprácu s ING rozšíriť aj do samotného jadra bankového podnikania – spracovávania finančných transakcií. Je to zároveň potvrdením toho, že systém B@FIR, ktorý sme v spolupráci s Deutsche Bank pripravili pre finančné ústavy v Českej republike, je aplikáciou, ktorá môže priniesť výrazný konkurenčný náskok.“

Pre editorov:

ING Group pôsobí v 65 krajinách sveta a má vyše 110 000 zamestnancov. Z hľadiska tržnej kapitalizácie je jednou z najväčších finančných inštitúcií v Európe. V Českej republike pôsobí od roku 1991. Poskytuje služby v oblasti poišťovníctva, bankovníctva a správy aktív vyše 400 tisícom individuálnych a korporátnych klientov. V Českej republike v rámci skupiny ING Group pôsobí poisťovňa ING Nationale-Nederlanden, ING Penzijní fond, ING Bank, ING Employee Benefits, ING Investment Management, ING Real Estate. Najmenej významnými členmi skupiny sú napríklad aj ING Lease, ING Baring Private Bank a Baring Communications Equity.

Logica je popredným svetovým dodávateľom a prevádzkovateľ IT riešení, konzultačná spoločnosť a systémový integrátor. Zákazníci spoločnosti Logica pôsobia na rôznych trhoch, vrátane telekomunikácií, energetiky, finančných služieb, priemysle a verejnom sektore. Obrat spoločnosti s pobočkami v 34 krajinách sveta prevyšuje miliardu libier. Logica bola založená v roku 1969 a je najväčšou spoločnosťou z oboru IT služieb, ktorej akcie sú obchodované na londýnskej burze.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

21. 6. 2024

USD 1,069 0,003
CZK 24,949 0,051
GBP 0,845 0,000
HUF 396,930 0,460
CAD 1,463 0,006

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS