ČLÁNOK
Len sedem akciových fondov v ASS zhodnotilo podiely
11. septembra 2001

Medzi akciové fondy združené v Asociácii správcovských spoločností (ASS) pribudli tri nové fondy správcovskej spoločnosti Pioneer Investments. Šesť zmiešaných fondov Renta I-35 až Renta I-60 od J&T Asset Management (J&T AM) sa zlúčilo s akciovým fondom Renta globálny akciový. Správcovská spoločnosť Istro Asset Management (IAM) otvorila peňažný fond Dlhopisový korunový. Vyplýva to z údajov zverejnených ASS.

Na svetových akciových trhoch prevládala negatívna nálada a investori pokračovali vo výpredajoch akcií. Pokles cien akcií sa odzrkadlil aj na akciových indexoch, keď napríklad Nasdaq poklesol za uplynulý týždeň o približne 6 percent. „I tak negatívna nálada investorov sa zhoršila po ďalších varovaniach spoločností o poklese ziskov v treťom štvrťroku,“ povedal portfólio administrátor IAM Branislav Habán. Na počítačovom trhu sa pritom uskutočnila najväčšia fúzia medzi spoločnosťami Hawlett Packard a Compaq.

Len sedem akciových fondov združených v ASS zhodnotilo zverené prostriedky, pričom viac ako dvojpercentý nárast zaznamenal fond KBC Equity Fund Pharma. Ďalší fond od rovnakej spoločnosti KBC Equity Fund Oil posilnil svoje podiely o 1,67 %. Viac ako 5-percentný pokles zaznamenal Globálny technologický fond správcovskej spoločnosti IAM. Internetový fond od KBC Equity Fund poklesol o 7,68 % a technologický od rovnakej správcovskej spoločnosti dokonca až o 8,56 %.

Počas uplynulého týždňa sa najviac darilo dlhopisovým fondom, pričom približne polovica z nich posilnila svoje podiely. Rastový aj výnosový fond Capital Invest Dollar Bond správcovskej spoločnosti Capital Invest zhodnotili o 1,98 %. Dolárový dlhopisový fond od Tatra Asset Management (TAM) dosiahol za uplynulý týždeň 1,84-percentný nárast.

Pozitívny výsledok medzi zmiešanými fondmi dosiahol len Medzinárodný vyvážený fond od IAM, ktorý len mierne posilnil o 0,05 %. Na poslednom mieste sa umiestnil opäť fond Veri-Tresor od spoločnosti Veritas SG, ktorý zaznamenal 2,22-percentný pokles hodnoty svojich podielov. Počet zmiešaných fondov sa znížil o fondy Renta I-35 až Renta I-60 spoločnosti J&T AM, ktoré sa zlúčili s globálnym akciovým fondom Renta.

Peňažné fondy Koruna od J&T AM a TAM posilnili svoje podiely za uplynulý týždeň o 0,14 a 0,13 %. Obidva fondy peňažného trhu spoločnosti Capital Invest, rastový aj výnosový fond Euro Cash zaznamenali znehodnotenie zverených prostriedkov. Medzi strešnými fondmi sa darilo len dvom fondom od KBC Master Fund, keď fondy Optimum aj SOB-konzervatívny zhodnotili svoje podiely o 0,10 a 0,11 %.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

12. 7. 2024

USD 1,089 0,004
CZK 25,341 0,020
GBP 0,840 0,003
HUF 391,900 2,050
CAD 1,483 0,004

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS