ČLÁNOK
Kvôli potrebe zachovať tempo privatizácie SE vznikne ďalšia komisia
10. októbra 2003

S cieľom úspešne zavŕšiť tender na Slovenské elektrárne (SE), ktorý by mal byť opäť otvorený v piatok, vznikne okrem koordinačnej komisie na MH ešte jedna komisia.

TASR o tom informoval Peter Mitka zo spoločnosti PricewaterhouseCoopers (PWC), ktorá je privatizačným poradcom vlády pre predaj SE. „Na vzniku komisie sme sa tento týždeň dohodli s MH,“ konštatoval Mitka. Členmi komisie bude predovšetkým odborná obec. Budú v nej zástupcovia MH, PWC, Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy (SEPS), SE a Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) SR. Cieľom komisie bude podľa Mitku príprava sekundárnej legislatívy, ako napríklad pravidiel fungovania trhu, obchodovania s odchýlkami a podpornými službami. Poradca už upozornil, že ak by tieto otázky neboli vyjasnené najneskôr v čase hĺbkového auditu v SE, ktorý majú investori vykonávať začiatkom budúceho roka, tender by sa musel opäť posunúť.

Okrem odbornej komisie bude naďalej fungovať na MH koordinačná medzirezortná komisia, ktorá by mala na základe ponúk investorov vytvoriť do konca roka zúžený okruh záujemcov. Odborná komisia by mala vytvoriť priestor pre zachovanie tempa privatizácie SE bez ďalších posunov.

Práca dvoch komisií v rámci jednej transakcie nie je v rámci privatizácie na Slovensku novinkou. Dve komisie fungovali aj pri privatizácii SPP. Vtedajšia ministerka privatizácie Mária Machová mala komisiu, ktorá bola podľa štatútu poradným orgánom ministerky. Pre urýchlenie privatizácie SPP však proces koordinovala komisia pod vedením podpredsedu vlády Ivana Mikloša.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

25. 9. 2020

USD 1,163 0,001
CZK 27,107 0,092
GBP 0,913 0,001
HUF 363,160 1,290
CAD 1,556 0,004

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS