ČLÁNOK
Kríza na úverových trhoch podľa Ackermanna ešte neskončila
6. decembra 2007

Kríza na úverových trhoch podľa Ackermanna ešte neskončilaGenerálny riaditeľ Deutche Bank Josef Ackermann však aj napriek svoju vyhláseniu nepredpokladá, že Európska centrálna banka v súčasnosti zníži úrokové sadzby


 


Kríza na úverových trhoch, ktorá sa rozšírila z USA na finančné trhy celého sveta, sa ešte stále neskončila. Uviedol to generálny riaditeľ najväčšej nemeckej banky Deutsche Bank Josef Ackermann vo svojom prejave na univerzite v Zürichu. Ako ďalej dodal, nadchádzajúce týždne budú pre finančné trhy predstavovať ťažkú skúšku. Obavy z vývoja situácie na peňažných trhoch sa opäť obnovili, konštatoval Ackermann v prejave. Kríza sa podľa neho doposiaľ na reálnej ekonomike úplne neprejavila.


Riaditeľ Deutsche Bank zároveň poznamenal, že aj napriek tomu, že americké hospodárstvo vykazuje výrazné známky spomalenia rastu, úplnú recesiu nepredpokladá. „Určitý útlm spozorujeme aj v Európe, avšak len mierny,“ dodal ďalej Ackermann. Európski exportéri v súčasnosti podľa neho profitujú zo silného dopytu na ázijských a východoeurópskych trhoch. V prejave sa šéf najväčšej nemeckej banky dotkol aj otázky úrokových sadzieb, pričom uviedol, že aj napriek tomu, že v USA je ďalšie znižovanie sadzieb pravdepodobné, u Európskej centrálnej banky podobné rozhodnutie neočakáva.


 


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

15. 1. 2021

USD 1,212 0,000
CZK 26,163 0,027
GBP 0,890 0,001
HUF 359,990 0,420
CAD 1,541 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS