ČLÁNOK
Krajiny SVE sú pre Hewlett-Packard strategickým regiónom
4. júla 2003

Stredná a východná Európa (SVE) je strategickým regiónom pre spoločnosť Hewlett-Packard (HP). Uviedol to vo štvrtok výkonný viceprezident spoločnosti Peter Blackmore, ktorý sa počas týždňovej návštevy regiónu stretne so zástupcami vlád jednotlivých krajín a aj významnými klientmi HP. So zástupcami vlády SR diskutoval Blackmore o možnostiach poskytovania IT riešení pre verejný sektor, keďže v portfóliu HP sú aj projekty na podporu využitia štrukturálnych fondov Európskej únie.

Firma HP uvedie na Slovensku v septembri do prevádzky outsourcingové centrum pre krajiny SVE. Podrobnosti však Blackmore neuviedol. Podľa neho však HP chce do regiónu SVE investovať desiatky miliónov dolárov. „Ak bude SR pripravená lepšie ako ostatné krajiny, nevidí dôvod, prečo by tieto investície nemohli smerovať práve sem,“ dodal Blackmore. Na Slovensku sa Blackmore stretol s ministrom financií Ivanom Miklošom a ministrom hospodárstva Robertom Nemcsicsom, pričom ešte bude rokovať so štátnym tajomníkom ministerstva obrany.

„Po pätnástich mesiacoch od zlúčenia spoločnosti HP so spoločnosťou Compaq Computer je integrácia kompletne dokončená,“ dodal Blackmore. „Synergické efekty zo zlúčenia sa nám podarilo dosiahnuť už o rok skôr, ako sme pôvodne plánovali,“ uviedol. Podľa pôvodného plánu mal HP ušetriť do konca roku 2004 sumu 2,5 mld. USD, no synergické efekty už priniesli úsporu vo výške 3,5 mld. USD. Za druhý fiškálny štvrťrok, ktorý sa skončil 30. apríla, vykázal HP zisk bez mimoriadnych položiek vo výške 877 mil. USD, teda 29 centov na akciu, pri tržbách v objeme 18 mld. USD.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

29. 9. 2020

USD 1,170 0,003
CZK 27,148 0,015
GBP 0,910 0,005
HUF 365,700 1,580
CAD 1,566 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS