ČLÁNOK
KPN odstúpil z tendra na získanie majority v Slovenských telekomunikáciách
29. júna 2000

Holandská spoločnosť KPN Royal Dutch Telecom odstúpila z tendra na získanie 51-percentného balíka akcií Slovenských telekomunikácií, a.s. (ST). Agentúre SITA to potvrdila Carla Lomwel z KPN.

„Mali sme záujem o účasť na privatizácii Slovenských telekomunikácií, po dôkladnejšom zvážení sme sa však rozhodli z tendra odstúpiť,“ zdôraznila. Ako dôvod uviedla „príliš veľa neistôt“, medzi nimi napríklad v oblasti legislatívy, regulácie cien či rozsahu právomocí nového manažmentu po nadobudnutí kontroly nad ST. „Zdalo sa nám to príliš riskantné,“ uzavrela C. Lomwel.

Vo štvrtok napoludnie bol termín, kedy záujemcovia o privatizáciu majoritného balíka mali predložiť svoje ponuky. Jedinými záujemcami boli KPN Telecom a nemecká spoločnosť Deutsche Telekom. Podľa Milana Luknára, generálneho riaditeľa Sekcie pôšt a telekomunikácií Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií SR, bola obálka predložená spoločnosťou KPN „očividne iná“ ako obálka s ponukou Deutsche Telekom, odmietol však potvrdiť informácie, že sa holandská spoločnosť vzdala účasti na tendri.

Ako tesne po odovzdaní ponúk popoludní uviedol Luknár, privatizačné ponuky by mali byť vyhodnotené na budúcotýždňovom zasadaní medzirezortnej komisie pravdepodobne v utorok. Víťaza, ktorého navrhne medzirezortná komisia, musí následne schváliť slovenská vláda. Celý proces privatizácie sa ukončí podpisom zmlúv a inkasovaním finančných prostriedkov. Z kúpnej ceny zaplatenej strategickým partnerom ostane 400 mil. eur ako vklad v spoločnosti a ostatné finančné prostriedky prejdú na Fond národného majetku SR, pričom ich čiastočné použitie už vymedzil štátny rozpočet na tento rok.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

22. 4. 2024

USD 1,063 0,002
CZK 25,275 0,008
GBP 0,863 0,007
HUF 393,900 1,400
CAD 1,459 0,007

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS