ČLÁNOK
Koordinačný výbor veriteľov lodeníc podpísal memorandum
16. júna 2000

Koordinačný výbor veriteľov Slovenských lodeníc, a.s., Komárno (SLK) podpísal memorandum o spoločnom postupe. Vyjadril v ňom ochotu zachovať výrobu a zamestnanosť v SLK. Dokument zatiaľ nepodpísali dvaja nemenovaní veritelia.
Ako pre SITA uviedol generálny riaditeľ SLK Milan Kopčok, v najbližšom čase manažment SLK predloží výboru konsolidačný plán. Na MVZ, ktoré sa bude konať vo štvrtok 22. júna, sa zmení zloženie dozornej rady tak, aby sa do nej dostali predstavitelia štátu a veriteľov. Vzápätí sa zvolí krízový manažment a podniknú sa kroky na založenie akcií SLK ako záruku za vládnu garanciu úveru vo výške 29,5 mil. DEM. Podľa Kopčoka to bude otázka troch týždňov.
Zástupca akcionárov Marián Jančošek vyjadril spokojnosť s textom memoranda, ktoré vníma ako ústretový krok k stabilizácii SLK. Vyhlásil tiež, že akcionári v žiadnom prípade neporušia ani jedno z ustanovení memoranda. Jančošek tiež potvrdil, že záložné právo sa bude týkať iba akcií SLK, nie majetku ich akcionárov. „Snahou akcionárov je stabilizovať situáciu v lodeniciach. Preto je nezmyslom, že by plánovali doviesť SLK do konkurzu,“ vyhlásil Jančošek. Zároveň skonštatoval, že pri súčasnej organizačnej štruktúre SLK možno nebudú môcť vyrábať a jedným z návrhov je, aby pre výrobu každej lode vznikla samostatná spoločnosť. V súčasnosti akcionári požiadali banky o ďalších 300 mil. Sk, aby mohli rozbehnúť výrobu.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

1. 12. 2023

USD 1,088 0,006
CZK 24,331 0,039
GBP 0,860 0,003
HUF 379,700 1,050
CAD 1,474 0,013

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS